Babiš navštíví Finsko, zajímá ho tamní vzdělávací systém

19.05.2018 15:54

Evropský rozpočet a vzdělávání budou tématy pracovní návštěvy předsedy vlády v demisi Andreje Babiše (ANO) ve Finsku. Babiš se v pondělí v Helsinkách setká se svým protějškem Juhou Sipilou a s ministrem zahraničí Timem Juhanim Soinim. Zprávu přinesla ČTK.

Babiš navštíví Finsko, zajímá ho tamní vzdělávací systém
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Kromě toho Babiš vystoupí na podnikatelském fóru a navštíví univerzitu a základní školu.

„Během jednání bude premiér Babiš se svým finským protějškem Sipilou hovořit především o užší spolupráci v oblasti evropských záležitostí, a to především o podobě budoucího evropského rozpočtu, o směřování Evropské unie a také o reformě azylového systému,“ informoval Úřad vlády.

Českého premiéra v demisi zajímá také vzdělávací systém ve Finsku, jehož důležitou součástí je propojování akademického a podnikatelského sektoru. Babiš má v programu návštěvu základní školy Aurinkokivi ve Vantaa a Aaltovu univerzitu v Helsinkách.

V neděli večer se Babiš sejde s českými krajany. Podle informací z webu ministerstva zahraničí žije ve Finsku trvale kolem 560 českých občanů. V zemi fungují dva krajanské spolky a česká komunita udržuje i neformální komunikaci prostřednictvím skupin na sociálních sítích. Vzhledem ke kvalitě finského vzdělávacího systému vzrostla obliba vycestovat do Finska za studiem, proto počet českých studentů přijíždějících na finské univerzity v rámci výměnných pobytů každým rokem vzrůstá.

Naposledy navštívil Finskou republiku ve funkci předsedy vlády Petr Nečas v roce 2013. Naopak posledním finským premiérem, který zavítal na návštěvu do České republiky, byl v roce 2008 Matti Vanhanena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

16:35 „Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor míní, že většina senátorů jsou pouze parodie, a stáří mo…