Babiš není slušný politik, není slušný člověk, zahřměl ekonomický publicista

26. 9. 2016 19:54

Andrej Babiš drží v rukou velkou moc a je si toho dobře vědom. Této moci dobře využívá i skupina Agrofert, která od doby, co její majitel nastoupil do vlády, notně posílila. Ale pokud po příštích volbách ve vládě nebude, měl by se začít bát, protože nebude těžké vytvořit bič na jeho firmy. Babiš dal ostatním politikům dost důvodů k tomu, aby bič upletli. V rozhovoru pro Svobodné fórum Pavla Šafra.

Babiš není slušný politik, není slušný člověk, zahřměl ekonomický publicista
Foto: FTV Prima, spol. s r.o.
Popisek: Andrej Babiš na Primě

Ekonomický publicista Miroslav Motejlek se vyjádřil k politické situaci v naší zemi. Nezdá se mu správné, že je v naší zemi přijímán zákon namířený prakticky proti jednomu jedinému člověku. V tomto případě má na mysli ministra financí Andreje Babiše (ANO). Tomu prý zachutnala moc a snaží se pro sebe utrhnout co největší kus koláče, nejlépe celý koláč.

„Ve slušné společnosti nemůžeme zákony proti jedné osobě určovat pravidla, to se nedělá. Nicméně pokud společnost dospěje do stadia, že ten, proti komu to děláme, není slušný, což je případ Andreje Babiše, nedá se nic dělat a obrana je namístě. Andrej Babiš není slušný politik, není slušný člověk. Principiálně a ideově je to ale špatně,“ prohlásil Motejlek.

Celý rozhovor najdete zde.

Majitel Agrofertu by proto měl doufat, že příští volby významně vyhraje. Pokud ne, pak ostatní politické strany mohou využít uvolnění prostor a uplést na českého miliardáře velmi dlouhý bič. Babiš je si toho sám vědom, proto také v poslední době tolik hovoří o spolupráci s komunisty. Jiného politického partnera po příštích volbách najde jen těžko.

„Myslím, že to, jak o komunistech v poslední době hovoří, jasně ukazuje, že on sám dobře ví, že pokud nebude v příští vládě, vůči Agrofertu přijde silná represe, ke které existuje spousta důvodů. On zavdal mnoho příčin, takže pro něj je to těžká situace. Nikdy jsem nevěřil, že to řeknu, ale to, že máme premiéra Bohuslava Sobotku, je výhrou nás všech. Sobotka dokáže Babiše zvládnout, ukázal to úplně jednoznačně, je to silný premiér. Dokáže jednoho z nejbohatších mužů v zemi udržet pod kontrolou,“ upozornil.

Babiš je podle něho poměrně nevzdělaný člověk, který za posledních 40 let nepřečetl zřejmě žádnou knihu, ale svým hulvátstvím dokáže oslovit jistou část společnosti. Dokáže vplout mezi lidi, kteří mají pocit, že za ně konečně někdo mluví. Do jisté míry se tím podobá komunistům, jsa sám bývalý komunista. Pokud by se premiérem stal, mohl by se pokusit dosáhnout jiného prvenství. Mohl by zkusit předehnat v bohatství Petra Kellnera a stát se nejbohatším Čechem. Pozice ministra financí mu v tom dnes může dost pomoci, protože dostává informace prakticky o všech společnostech a občanech v zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…