Babiš ponižuje lidi. A ten jeho dopis byl spíše k pláči. Takto k demisi vlády promluvil šéf lidovců

02.05.2017 16:37

Předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek se vyjádřil k současné situaci ve vládě, která díky Sobotkovi podá jako celek demisi. Šéf lidovců prozradil, že hodlá krok premiéra respektovat, řekl toho ovšem ještě mnohem víc.

Babiš ponižuje lidi. A ten jeho dopis byl spíše k pláči. Takto k demisi vlády promluvil šéf lidovců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

„Je to plná kompetence pana premiéra, on za to nese plnou zodpovědnost, a pokud skutečně podá demisi, tak to bude mít v rukou pan prezident. My toto řešení budeme respektovat,“ prohlásil Bělobrádek.

Pokud ho něco zarazilo, byla to spíš reakce ministra financí Andreje Babiše, který se rozhodl, že neodstoupí, ačkoli má na krku několik podezření, které svým rozsahem přesahují takřka všechno, kvůli čemu odstupovali jiní ministři. „Babiš se rozhodl znovu napadnout předsedu TOP 09 a premiéra Sobotku. Já jsem to jeho vyjádření poslouchal a on v podstatě říkal, že za všechno může Kalousek a premiér se zbláznil,“ kroutil hlavou Bělobrádek.

Podobný styl vyjadřování prý šéf hnutí ANO zvolil i v dopise, který předal sněmovně. Měl v něm vysvětlit svou kauzu s korunovými dluhopisy. Měl se pokusit vysvětlit, zda se opravdu nechtěl vyhýbat placení daní, z čehož je teď podezřelý. Babiš namísto toho v dopise urazil několik lidí.

„To je jeho styl, chová se k nim neuctivě a ponižuje je... Já si myslím, že to vysvětlení, které Andrej Babiš sepsal, bylo spíše k pláči, ale on sám se pro to rozhodl,“ konstatoval Bělobrádek.

Pohybujeme se teď v situaci, kdy má Babiš problém,“ soudí Bělobrádek, ale odmítá si to připustit. Místo toho tvrdí, že problémy mají všichni okolo něj, aniž je to schopen doložit.

Odmítl také, že by za současné problémy vlády nesli spoluzodpovědnost lidovci jako koaliční strana. „Programové prohlášení je z velké části made in KDU-ČSL, protože jsme prosadili řadu bodů ze svého programu... A byli bychom rádi, kdyby tady žádný takový skandál nebyl a vláda dovládla,“ uzavřel Bělobrádek.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…