Babiš přišel k Zemanovi v roušce. Vyladil si ji do barev vlajky

20. 3. 2020 22:49

Premiér Andrej Babiš (ANO) během pátečního večera dorazil za prezidentem Milošem Zemanem do Lán na společné pracovní jednání. To by se mělo týkat vládních opatření proti šíření nemoci Covid-19. Ještě než jednání proběhlo, upoutala pozornost lidí fotka pořízená u příležitosti setkání obou nejvyšších státníků. Andrej Babiš totiž na schůzku přijel vybaven rouškou v podobě české vlajky.

Babiš přišel k Zemanovi v roušce. Vyladil si ji do barev vlajky
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Schůzka premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech
reklama

Anketa

Má prof. Roman Prymula, předseda krizového štábu, vaši důvěru?

93%
7%
hlasovalo: 33368 lidí
S úderem půlnoci v noci ze středy na čtvrtek tohoto týdne začalo v České republice platit nařízení vlády, které zakazuje vycházení bez zakrytí nosu a úst. Povinnost nosit mimo bydliště respirátor, roušku, ústenku, šátek nebo šálu dodržují naši nejvyšší představitelé nejčastěji v podobě obyčejných jednorázových roušek či bavlněných s decentním vzorem. Dnes však šéf vlády Andrej Babiš vyvolal pozornost rouškou dosti odlišnou.

Na fotografii pořízené v lánském zámku totiž pózuje v roušce v podobě české vlajky. Prezident Miloš Zeman na rozdíl od něho během schůzky použil běžnou jednorázovou roušku.


Již dříve se dnes Babiš pochlubil s fotografií z Letiště Václava Havla. Na ní ovšem místo roušky kontroloval zásilku zdravotnického materiálu v respirátoru.


Letecky sem bylo přepraveno přibližně 1,1 milionu respirátorů z Číny. Později byly přepraveny do policejního skladu v Opočínku u Pardubic.

Dnes dopravené respirátory jsou třídy FFP2. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jsou určeny pro zdravotníky, kteří nejsou v přímém kontaktu s nakaženými. Pro zdravotníky na odděleních, kam budou umísťování nakažení koronavirem, jsou určeny respirátory vyšší třídy ochrany FFP3.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula dnes na brífinku apeloval na občany, aby používali především roušky textilní.

„Chci apelovat na obyvatele, aby, pokud mají možnost, používali textilní roušky. Ukazuje se, že používání jednorázových roušek je náročné a příliš opakovaně je používat nelze. I my sami budeme uvažovat o tom, abychom pro obyvatelstvo získali roušky textilní, protože zásobit při dnešním nedostatku jednorázovými pomůckami opakovaně všechny je velmi komplikované,“ pronesl náměstek ministra zdravotnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…