Babiš řeže Sobotku s Bělobrádkem. A následuje vážná úvaha, jak ministra financí „sundat“

10.03.2016 12:08

Proč se Sobotka s Bělobrádkem vždycky nechají seřezat od Babiše? přemítá v nejnovějším vydání týdeník Reflex. Otázku na titulní straně doprovází výjev ve stylu BDSM, kde je Andrej Babiš vyobrazen jako dominant s bičíkem, u jehož nohou klečí submisivové Sobotka s Bělobrádkem, jejichž podřízenost ilustruje nasazený kožený obojek s kroužkem pro ústa. Jak ale dokládá ve stejném vydání komentátor Bohumil Pečinka, i zdánlivě neporazitelný Babiš má slabá místa.

Babiš řeže Sobotku s Bělobrádkem. A následuje vážná úvaha, jak ministra financí „sundat“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hostem pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byl i ministr financí Andrej Babiš

Výjev z titulní strany reaguje na vývoj kolem zákona, který měl zkomplikovat Babišovi jeho podnikatelsko-politické angažmá. Opoziční poslanec Plíšek (TOP 09) se do zákona o zadávání veřejných zakázek pokusil prosadit paragraf, že o veřejné zakázky se nesmí ucházet obchodní společnosti, v nichž má člen vlády více než desetiprocentní vlastnictví. Sociální demokraté i lidovci zprvu jasně deklarovali, že Plíškův návrh při hlasování podpoří, aby Bohuslav Sobotka nakonec oznámil, že většina jeho poslanců paragraf nepodpoří s odůvodněním, že Babišův konflikt zájmů vyřeší v jiném zákoně.

Komentátor Bohumil Pečinka podotýká, že premiér sice zase jednou před veřejností prohrál a vysloužil si označení zbabělec, ve skutečnosti však prý všem ukázal cestu, jak Babiše porazit.

Ve volbách je Babiš kvůli mixu protestní rétoriky, peněz a mediálního pokrytí jen těžce překonatelný. Z interních průzkumů mnoha politických stran navíc vyplývá, že veřejnosti jsou řeči o jeho střetu zájmů vzdálené a nesrozumitelné. Jediný, čím je Babiš v krátkém horizontu sestřelitelný, jsou tak dle Pečinky jeho obchodní aktivity na hraně zákona a případné trestněprávní kauzy.

Komentátor ukazuje na vyšetřování oprávněnosti dotací na Čapí hnízdo, obvinění firmy Agrotec z manipulace s veřejnými zakázkami či vyšetřování další babišovy firmy, podezřelé z falšování dotací pro zemědělské podniky. „Je pravděpodobné, že politické výhrady ostatních stran půjdou právě tímto směrem,“ očekává Pečinka

Za velký hendikep ministra financí a šéfa hnutí ANO považuje komentátor Reflexu izolovanost od ostatních politických stran. Babiš sice vede průzkumy veřejného mínění, ale zoufale hledá koaliční partnery. „Pokud se Babiš chce opravdu stát příštím premiérem, bude nejdřív muset vyjít ze své dnešní izolace. Bez toho vede pouze přímá cesta do opozice. Nebo k soudům,“ uzavírá Pečinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…