Babiš s Kurzem jednali o brexitu a vzájemných vztazích

25.11.2018 7:06

O vystoupení Británie z Evropské unie, rakouském předsednictví osmadvacítce a také o bilaterálních vztazích jednali včera večer ve Vídni rakouský kancléř Sebastian Kurz a předseda české vlády Andrej Babiš. Kurz to napsal na twitteru.

Babiš s Kurzem jednali o brexitu a vzájemných vztazích
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova

Babiš, jehož vláda v pátek přestála v parlamentu hlasování o nedůvěře, do rakouské metropole dorazil u příležitosti nedávného 100. výročí založení Československa, které dnes ve Vídni připomněl koncert České filharmonie.

Schůzky Babiše s Kurzem se podle rakouského kancléře zúčastnil také místní ministr financí Hartwig Löger a šéf parlamentu Wolfgang Sobotka. Že budou jednat o brexitu, se dopředu očekávalo především vzhledem k tomu, že v neděli se v Bruselu sejde mimořádný summit Evropské unie, na němž premiéři a prezidenti zbývajících 27 států vyjádří svou politickou podporu textu rozsáhlé dohody o vystoupení Británie z EU a odsouhlasí také související politickou deklaraci.

Nad summitem přitom visel ještě do dnešního odpoledne otazník. Zbývalo totiž vyřešit na poslední chvíli vznesený problém, který s textem měla kvůli britskému Gibraltaru španělská vláda. Nakonec se to podařilo.

Bližší podrobnosti o jednání Kurze a Babiše nejsou známé, tiskovou konferenci po něm totiž politici neměli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty hyeno, ty bezpáteřní *****. Flušeš lidem do obličeje. Už jsi byl za Zemanem ve špitále, ty *****?!“ Vystrčil dostává vzkazy. My je všechny máme

4:46 „Ty hyeno, ty bezpáteřní *****. Flušeš lidem do obličeje. Už jsi byl za Zemanem ve špitále, ty *****?!“ Vystrčil dostává vzkazy. My je všechny máme

Předseda Senátu, držitel mnoha politických funkcí, zástupce ODS Miloš Vystrčil, se ještě ani neprobr…