Babiš s Okamurou jsou stále nejpopulárnější. Ale žádná hitparáda to tedy není...

13.06.2018 20:46 | Zprávy

Jak moc důvěřují Češi hlavním představitelům parlamentních stran? Není to žádná sláva. Ani jeden z nich totiž nemá důvěru nadpoloviční většiny Čechů. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Největší podíl důvěry – zhruba třetiny obyvatel Česka – má premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Zároveň ale Babiš patří k politikům s největším podílem odpůrců, nedůvěřuje mu více než polovina Čechů.

Babiš s Okamurou jsou stále nejpopulárnější. Ale žádná hitparáda to tedy není...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše předsedou vlády. Již podruhé

CVVM se účastníků průzkumu ptalo na důvěru 18 předsedů a místopředsedů českých parlamentních stran, informovala ČTK. Do trojice politiků s největším podílem důvěry patřili kromě Babiše předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, kterým vyjádřilo důvěru shodně 28 procent dotázaných.

Okamura a Babiš ale zároveň patří do trojky představitelů stran s největším podílem nedůvěry. Okamurovi nedůvěřuje 62 procent Čechů a Babišovi 58 procent. Trojici doplňuje předseda lidovců Pavel Bělobrádek s podílem nedůvěry 59 procent. Více než polovina lidí nedůvěřuje také předsedovi komunistů Vojtěchu Filipovi. Nedůvěru mu vyjádřilo 53 procent účastníků průzkumu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skončili jste, jasná zpráva.“ Drsný vtip na účet Fialovy vlády

21:20 „Skončili jste, jasná zpráva.“ Drsný vtip na účet Fialovy vlády

Slavná píseň „Jasná zpráva“ skupiny Olympic dostala drsný politický kabát. Satirik Nepopular Cz její…