Babiš se Zemanem probrali exekuce, brexit či Havlíčka

31.01.2020 20:57

Premiér Andrej Babiš (ANO) na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem mluvili na zámku v Lánech o exekucích, blízkovýchodním plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa, brexitu či fungování vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) současně na Ministerstvu průmyslu a obchodu i na Ministerstvu dopravy. Zeman považuje Havlíčka za velmi schopného manažera a ministra a nemá s aktuálním uspořádáním problém, řekl Babiš po jednání novinářům.

Babiš se Zemanem probrali exekuce, brexit či Havlíčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman a předseda vlády Andrej Babiš
reklama

Anketa

Stydíte se za premiéra Andreje Babiše?

8%
92%
hlasovalo: 26508 lidí
Babiš uvedl, že téma exekucí je pro něj aktuálně nejdůležitější. Jednal o něm ve středu s Piráty. Podle opoziční strany se neshodli v otázce přidělování exekutorů a jejich místní příslušnosti, naopak spolupracovat chtějí například v otázce nezabavitelného minima. „Předložíme návrh na navýšení částky, u dlužníků z 6608 Kč na 7434 Kč a u vyživované osoby z 1652 Kč na 2478 Kč,“ řekl dnes Babiš.

Se Zemanem probíral i odchod Británie z Evropské unie. Británie evropský blok opustí ve 23:00 svého času, tedy o půlnoci SEČ. „Pro nás jsou (v dalších jednáních o budoucích vztazích EU s Británií) prioritou práva občanů a Čechů ve Velké Británii, chceme prosadit, aby se nic nezměnilo,“ řekl Babiš. Další klíčové téma bude podle něj bezpečnost.

Prezident na schůzce vyjádřil podporu Trumpovu plánu, podle kterého by měly vedle sebe existovat nezávislá Palestina a Izrael, přičemž Jeruzalém by měl zůstat nedělitelným hlavním městem Izraele. „Já si taky myslím, že je třeba o tom návrhu jednat,“ sdělil Babiš. Řeč se podle něj dostala i k návrhu prezidenta, aby se ombudsmanem stal někdejší zástupce ochránce lidských práv Stanislav Křeček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky
Předseda KSČM Vojtěch Filip po středečním jednání na Hradě se Zemanem řekl, že prezident se dnes Babiše bude ptát, jak dlouho bude vicepremiér Havlíček vedle resortu průmyslu a obchodu i v čele resortu dopravy. Pokud by mělo jít o trvalé řešení, KSČM by vyvolala s ANO dohodovací řízení, zda mají komunisté i nadále menšinovou vládu ANO a ČSSD tolerovat.

„Samozřejmě vnímám názor jiných kolegů, nicméně prezident považuje pana Havlíčka za velmi schopného manažera a ministra,“ řekl k tématu Babiš. Premiér na schůzce zdůraznil, že například na Ředitelství silnic a dálnic, na Správu železnic či na České dráhy dohlíží přímo. „Pan prezident to vzal na vědomí a nemá s tím problém,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…