Babiš se prý vrhl na zahraniční politiku. Žádá náměstka u Zaorálka a začíná prý vzhlížet k Havlovi

18.04.2015 8:45

Hnutí ANO vedené ministrem financí Andrejem Babišem bude požadovat post politického náměstka na ministerstvu zahraničí. V rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes to uvedl odborný mluvčí ANO pro zahraniční politiku, europoslanec Pavel Telička.

Babiš se prý vrhl na zahraniční politiku. Žádá náměstka u Zaorálka a začíná prý vzhlížet k Havlovi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Na besedě v Ostravě byl Andrej Babiš v dobré náladě
reklama

„Nemáme tam člověka na úrovni politického náměstka. S Andrejem Babišem jsem se shodli na tom, že budeme takového člověka hledat a že by tam měl být, byť ne v nějaké krátkodobé perspektivě,“ uvedl Telička. A jakým směrem by ANO chtělo formovat českou zahraniční politiku? Telička vzhlíží k odkazu Václava Havla. „Poznal jsem, jak velký to mělo přínos pro tuto zemi. Patří mu za to nesporný dík,“ řekl Telička o bývalém prezidentovi.

Babiš se nikde neprezentoval jako pokračovatel Havlova odkazu

Jenže Babiš, který v těchto dnech pobývá v USA, podle listu sám na Václava Havla neodkazoval. „Doprovázel jsem Andreje Babiše všemi návštěvami v New Yorku, s výjimkou setkání s bývalým starostou Michaelem Bloombergem. To bylo deklarováno jako soukromé. Nikde se neprezentoval jako pokračovatel zahraničněpolitického odkazu Václava Havla,“ řekl listu generální konzul v New Yorku Martin Dvořák.

List rovněž uvádí, že český ministr financí se za oceánem sešel například s bývalou ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou, se šéfem OSN Pan Ki-munem nebo se senátorem Ronem Johnsonem, předsedou senátního podvýboru pro Evropu. „Schůzky zhruba odpovídají Babišovu postavení,“ cituje list zdroje z amerických diplomatických kruhů, který si nepřál být jmenován.

Deník také prozradil, že Babiš s manželkou se nyní chystá strávit dva dny soukromě v Las Vegas, městě, které je vyhlášené množstvím kasin.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

10:46 Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyčinila pořadu Newsroom ČT24. Kvůli zpěvákovi Janku Ledeck…