Babiš se setká s thajským premiérem a dalšími členy vlády

16.01.2019 6:42

Setkáními s premiérem Prajutchem Čan-Očou a dvěma ministry zahájí dnes český premiér Andrej Babiš svou návštěvu v Thajsku. Hlavními tématy premiérové návštěvy českého předsedy vlády v této jihoasijské zemi by podle úřadu vlády měly být obranná spolupráce a obranný průmysl, obchodní a průmyslová spolupráce a turismus.

Babiš se setká s thajským premiérem a dalšími členy vlády
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova
reklama

Babiš se s Čan-Očou potkal už na loňském evropsko-asijském summitu ASEM v Bruselu, hovořili spolu také v Paříži. Kromě ministerského předsedy bude Babiš mluvit s ministrem obrany Pravitem Vongsuvanem a místopředsedou vlády pro ekonomické záležitosti Somkidem Džatusripitakem. Podle českého premiéra má Thajsko zájem o české cvičné letouny L-39NG, které loni v polovině října jako novinku představilo Aero Vodochody.

Zahraniční obchod Česka s Thajskem je dlouhodobě ve schodku. Do Thajska se podle údajů Českého statistického úřadu v roce 2017 z Česka vyvezlo zboží za zhruba čtyři miliardy korun, opačným směrem putovalo zboží za víc než 28 miliard. Babiš do Thajska přicestoval ze Singapuru, kde strávil poslední dva dny. V Thajsku se zdrží do čtvrtka, kdy se přesouvá na dva dny do Indie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…