"Měli bychom mít nějakou koncepci, co a jaké naše firmy by mohly v Číně prodávat. Je to teritorium, kde si myslím, že se politici mohou zasadit o to, abychom ten byznys mohli prosadit. V minulosti tam jezdilo hodně politiků, ale výsledek se zatím neprojevil," uvedl Babiš. .
Setkání 16 evropských zemí a Číny se koná méně než dva týdny před každoročním summitem EU s Čínou v Pekingu. V minulosti byla platforma 16+1 kritizována zejména ze strany Bruselu, ale i Berlína. Západoevropské země opakovaně vyjadřovaly obavy, že rozvíjení kontaktů této skupiny oslabuje jednotu společné zahraniční politiky EU vůči Číně. Čínský premiér Li Kche-čchiang nicméně v pátek zdůraznil, že platforma 16+1 nemá za cíl rozdělit Evropskou unii.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Jaký je váš názor?
Co si myslíte o vyloučení ukrajinského skeletonisty Vladyslava Haraskevyče z olympijského závodu? A jak se díváte na to, že sportovci mohou startovat pod neutrálním statusem? Ptám se vás jako bývalého sportovce a nyní politika. Jak se na to díváte?
Další články z rubriky
21:15 Babiš vyvěsí ukrajinskou vlajku. Dostal pochvalu od Kupky i TOP 09
Místopředseda TOP 09 Lukáš Otys pochválil premiéra Andreje Babiše za vyvěšení ukrajinské vlajky na Ú…
- 19:25 ODS bude mít narozeniny. Neuvěříte, jak je chce oslavit
- 14:00 Petr Fiala dnes nechtíc odhalil víc, než zamýšlel
- 16:45 Budou Češi hrát tam, kde se řežou hlavy? Hrozí to
- 17:55 600 miliard Kč úniku ročně. To řešme, ne živnostníky, žádá Tůma z PRO
- 11:04 Za „zrzavým vykukem“ Minářem stojí tito mocní, šíří se



_profil_top.jpg)
