Babiš si vytáhl papíry a začal urážet moji maminku. Poslanec Šincl prozradil čtenáři, jak probíhalo slavné jednání se "složkou"

09.08.2015 17:39

Sociálnědemokratický poslanec Ladislav Šincl odpověděl na svém osobním profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy, které mu položili čtenáři.

Babiš si vytáhl papíry a začal urážet moji maminku. Poslanec Šincl prozradil čtenáři, jak probíhalo slavné jednání se "složkou"
Foto: archiv LŠ
Popisek: Ladislav Šincl

Čtenář Čvančara se poslance zeptal na náklady, které vynaloží náš stát, když hledá pohřešované v Afghánistánu, Libanonu a podobných zemích. „Ti lidé tam jezdí s vědomím, jaká je tam situace. Podle mě by si část nákladů, které jejich hledáním vzniknou, měli zaplatit. Protože jinak to platíme my všichni a já za sebe bych peníze dal raději na pomoc lidem, kteří to skutečně potřebují, a ne těm, kteří dobrovolně hazardují se svým životem. Co vy na to?“ zeptal se. A poslanec Šincl odpověděl: „Mám podobný názory jako vy, nicméně myslím, že tuto otázku byste měl směrovat na ministra zahraničí."

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Čtenář Gucci se poslance Šincla zeptal na návrh sněmovnímu mandátovému a imunitnímu výboru na zahájení disciplinárního řízení s předsedou ANO a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Oba politici se dostali do sporu kvůli Šinclovu pozměňovacímu návrhu k vládní novele zákona o pojišťovnictví. „Co tím návrhem sledujete?"“ptá se Gucci.

„Je to již dnes ‚stará historie‘, která nikoho asi už dnes nezajímá, ale i přesto se pokusím stručně odpovědět: Místo věcné diskuse nad zákonem o pojišťovnictví mne pan ministr před cca 14 svědky dne 17. 6. ve 13.45 v místnosti č. 56 v budově Poslanecké sněmovny několikrát nevybíravě lživě a urážlivě napadl, a to včetně mé rodiny (mé manželky a mé 72leté maminky). Při tomto jeho slovním útoku na mne a mou rodinu měl před sebou složku označenou mým jménem, ze které přede všemi vytahoval papíry se lživými informacemi o mé osobě a mé rodině. Také mne zde několikrát označil bez jakýchkoliv důkazů za korupčníka atd.,“ uvedl Šincl s tím, že vzhledem k tomu, že se domnívá, že by se takto ministr vlády chovat neměl, využil svého práva a podal na něj návrh na disciplinární řízení. Mandátový a imunitní výbor se podle něj však usnesl, že vzhledem k tomu, že se skutky nestaly v budově Poslanecké sněmovny, nebude se výbor jeho návrhem zabývat. „Jen pro úplnost opakuji, že tyto skutky se staly v budově Poslanecké sněmovny přímo pod jednacím sálem... Obrázek si každý čtenář mé odpovědi může udělat sám,“ dodal Šincl.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Poslední dotaz čtenáře Chromozoma se týkal prodeje bytů miliardáři Zdeňku Bakalovi. Ten totiž v minulém týdnu přeprodal RPG Byty investorovi Round Hill, aniž splnil slib předkupního práva současných nájemníků. „Překvapilo vás to?“ ptá se čtenář.

„Nepřekvapilo, neboť jsem pana Bakalu osobně poznal a pochopil jsem, o koho ve skutečnosti jde. Jen pro ilustraci dodávám, že v bytě OKD jsem bydlel cca 17 let a jako ostatní nájemníci jsem i já chtěl, aby splnil svůj veřejný slib,“ poznamenal Šincl.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…