Původně byla Babišova slova podle deníku Lidové noviny (rovněž patřícího do „mediální stáje“ Andreje Babiše) pochopena tak, že by se právě Jermanová měla stát „stínovou ministryní zahraničí“. Hnutí ANO se totiž rozhodlo vytvořit svůj „stínový kabinet“ expertů, kteří by byli schopni kvalifikovaně oponovat ministrům z ostatních koaličních stran. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny by tak „stínovala“ Lubomíra Zaorálka.
Její volba skutečně překvapila. Babišovým expertem přes zahraniční politiku totiž vždy byl europoslanec Pavel Telička, který zahraniční vize ANO prezentoval i v médiích. Babiš nejprve odmítl, že by právě Jermanovou určil za stínovou ministryni zahraničí, pak ale připustil, že s ní počítá do expertní skupiny pro zahraniční politiku.
Jermanová se přitom prozatím k zahraničněpolitickým otázkám nevyjadřovala prakticky vůbec. Podle LN nelze zaznamenat ani jeden její výstup k těmto tématům. Doposud se profilovala především na otázkách sociálních věcí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: jav
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
Podcast Ivana Bartoše FREESPEAK pohostil Jana Hrušínského. Probrali spolu Putina, Babiše a lidi, co …
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska