Babiš v ČT: Chci úspěšnou vládu. V osobě Hamáčka vidím, že to bude fungovat, budeme jeden tým

06.06.2018 23:07 | Zprávy

Andrej Babiš už není premiérem v demisi, ale nově designovaným premiérem. Pokud se ČSSD v referendu rozhodne jít s ANO do vlády, obsadí v ní pět ministerských postů a jména kandidátů už ví. Zato ANO prý jména ministrů ještě detailně neprobíralo. Staronový předseda vlády Andrej Babiš (ANO) proto v pořadu Události, komentáře na ČT24 mluvil například o tom, jak odhaduje výsledek referenda ČSSD a jaký by byl jeho plán, pokud by se členové sociální demokracie pro vstup do vlády nerozhodli.

Babiš v ČT: Chci úspěšnou vládu. V osobě Hamáčka vidím, že to bude fungovat, budeme jeden tým
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš v pořadu Otázky Václava Moravce

Jako první položil moderátor Daniel Takáč Babišovi otázku, proč si myslí, že má cenu, aby byl jmenovaným premiérem, když ještě ani neví, jestli vůbec nějakou vládu bude mít. „To už víme. Sice je jistá bohužel jenom smrt, ale myslím, že nové vedení ČSSD udělalo maximum pro to, aby přesvědčilo členskou základnu, že menšinová koaliční vláda s naším hnutím je pro ČSSD výhodná a lepší, než být v opozici,“ řekl s tím, že v tomto ohledu je optimista a myslí si, že by to mohlo dopadnout.

Podle Babiše navíc předseda Hamáček vyjednal pro ČSSD velmi dobrou pozici a i od toho se odráží to, že v médiích sleduje, že sociální demokraté jsou vstupu do vlády nakloněni. Na to však Takáč reagoval se slovy, že někteří členové ČSSD však říkají, že by to byl velký úspěch, „kdyby“. Kdyby tam nebyly problémy, které Babišovi vyčítají. „Jo, vy myslíte ty zinscenované problémy, ty objednané?“ vystřelil premiér.

Na to však moderátor upřesnil svou otázku, že například problémy, že se někteří bojí toho, že je bude ANO přehlasovávat s komunisty a SPD. „Ale ježíšmarjá. Prosím vás. Když uděláme dohodu, tak určitě budeme chtít dohodu splnit, chci, abychom byli jeden tým,“ uvedl s tím, že chce, aby byla vláda úspěšná. „Já v osobě Hamáčka vidím naději, že to bude fungovat,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Taky by mě zajímalo, co bude s důchody

Ale ne teď, ale za 10-20-30 let? Bude na ně? Proč teď kritizujete vládu za důchody, když sami jste pro důchodovou reformu neudělali nic, ani teď ani když jste byli ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!

21:25 Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr.) v rozhovoru na You…