Babiš vyhlásil „revoluci stavebního práva“. A pohrozil Ťokovi: Buď přitvrdí, nebo mu půjde o místo

22.12.2018 9:19

Premiér Andrej Babiš se v rozhovoru pro server iDnes.cz vyjádřil k nejpalčivějším otázkám současnosti. Mimo jiné se kriticky vyjádřil k šéfovi dopravy Danu Ťokovi (ANO), komunistům ve vládě i obědům do škol.

Babiš vyhlásil „revoluci stavebního práva“. A pohrozil Ťokovi: Buď přitvrdí, nebo mu půjde o místo
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

Co se týče dálnice D1, je Babiš podle svých slov naštvaný. „Budu chtít slyšet od ministra, pokud skutečně Ředitelství silnic a dálnic už dva měsíce ví, že ta firma nefunguje, tak proč to neřešili, ale až když vznikl problém. Volalo mi kvůli tomu plno známých. Je to špatně,“ sdělil jasně Babiš. Ten se domnívá, že ministr dopravy Ťok je měkký na svoje podřízené. „Musí přitvrdit, jinak se musí bát o své místo,“ dodal Babiš. 

Své pak řekl k fungování současné vlády. „Samozřejmě máme na různé věci různé názory, jednání vlády o životním minimu bylo docela vyhrocené. Ale když se zeptáte ministrů za ČSSD, tak vám určitě potvrdí, že jsem ras hlavně na naše ministry. To mi i oni vyčítají, že jsem na ně velice přísný a že jsem vůči ministrům za ČSSD tolerantnější,“ podotkl.

Své pak řekl i k navrhovaným obědům ve školách zdarma. „Nemá to platit pro privátní ani pro církevní školy, jen pro státní. Přemýšleli jsme, jak to udělat, aby to nebylo byrokratické. A vyšlo nám to tak, že by se to mělo týkat rodin, které berou přídavky na děti. Celkově z žáků, když vezmeme mateřské školy a první a druhý stupeň, to je asi milion a sto padesát tisíc dětí, nám to vyšlo na deset procent. Chceme to dávat těm, kteří to potřebují, aby to nepoznali,“ dodal Babiš.  

Pochválil také komunisty - za to, že jsou spolehlivým partnerem. A dodal, co bychom mohli čekat příští rok. „Absolutní revoluce by mohla být rekodifikace stavebního práva. Jde o to, abychom stavěli rychleji. Po rekodifikaci bude rozhodovat pouze jeden úřad a půjde o jedno rozhodnutí do šedesáti dnů. Přezkum nyní trvá roky, po rekodifikaci to bude šedesát dnů. To bude absolutní pecka, pokud by se to povedlo,“ uvedl.

Původní text ZDE.

A jaký má názor na přijetí syrských uprchlíků do Česka? „Principiálně je to nesmysl, protože ti sirotci jsou v Sýrii a ne jak teď paní Šojdrová chodí po Evropě a někde je hledá. Já už jsem pokročil s projektem. V lednu tam pojedou lidi, máme už nějaké pozemky. Chci tam udělat českou vesničku pro sirotky. Je přece nesmysl, abychom děti, které se tam narodily, brali do České republiky. Já jsem šel do politiky, abych pomáhal Čechům. My máme 6700 dětí v dětských domovech,“ uvedl Babiš. 

A nemohla chybět ani kauza střetu zájmů a jeho Agrofertu, který převedl do svěřenských fondů. „Odešel jsem z firmy v lednu 2014, té firmě se nedaří, já jsem ji zásadně poškodil tím, že jsem odešel. Na tu firmu je obrovský tlak ze všech stran. Nemám s ní žádný kontakt, považuji za nechutné, že se boj proti Babišovi převedl z českého parlamentu do evropského, kde když byla rozprava, tak ze 30 poslanců tam 19 bylo z České republiky a všichni na mě útočili,“ postěžoval si závěrem Babiš.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Hamáčkovo gestapo.“ Vylezli z hospody a plivli policii na auto. Slovo dalo slovo

15:01 VIDEO „Hamáčkovo gestapo.“ Vylezli z hospody a plivli policii na auto. Slovo dalo slovo

Dvojice policistů se stala terčem útoku podnapilých fotbalových fanoušků. Hned šestice z nich hlídku…