Co se týče dálnice D1, je Babiš podle svých slov naštvaný. „Budu chtít slyšet od ministra, pokud skutečně Ředitelství silnic a dálnic už dva měsíce ví, že ta firma nefunguje, tak proč to neřešili, ale až když vznikl problém. Volalo mi kvůli tomu plno známých. Je to špatně,“ sdělil jasně Babiš. Ten se domnívá, že ministr dopravy Ťok je měkký na svoje podřízené. „Musí přitvrdit, jinak se musí bát o své místo,“ dodal Babiš.
Své pak řekl k fungování současné vlády. „Samozřejmě máme na různé věci různé názory, jednání vlády o životním minimu bylo docela vyhrocené. Ale když se zeptáte ministrů za ČSSD, tak vám určitě potvrdí, že jsem ras hlavně na naše ministry. To mi i oni vyčítají, že jsem na ně velice přísný a že jsem vůči ministrům za ČSSD tolerantnější,“ podotkl.
Své pak řekl i k navrhovaným obědům ve školách zdarma. „Nemá to platit pro privátní ani pro církevní školy, jen pro státní. Přemýšleli jsme, jak to udělat, aby to nebylo byrokratické. A vyšlo nám to tak, že by se to mělo týkat rodin, které berou přídavky na děti. Celkově z žáků, když vezmeme mateřské školy a první a druhý stupeň, to je asi milion a sto padesát tisíc dětí, nám to vyšlo na deset procent. Chceme to dávat těm, kteří to potřebují, aby to nepoznali,“ dodal Babiš.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Dokumenty, zásady a pravidla ParlamentníListy.cz
Úhrada škody
Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?
Další články z rubriky
13:51 Schillerová čtenářům PL: Bez našeho zásahu byste za plnou nádrž platili stokoruny navíc
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) uklidňuje občany, kteří se v posledních týdnech ptali na …
- 4:44 Sbírka na letadlo Petra Pavla na summit NATO skončila fiaskem
- 19:20 „Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích
- 17:33 Ošklivý původ „evropanství“. Hoffman v něm našel Němce
- 15:37 Odborníci: Čeští Němci stvořili nacismus. Sudeťáci nástrojem k vytvoření německého impéria
- 12:20 Svědectví: Havel slíbil sudeťákům majetek. Utajené záznamy. Řeknu to napřímo…



