Babiš zatím nedá pojišťovnám miliardy na odkup pohledávek

02.02.2014 14:45 | Zprávy

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) zatím nedá 3,5 miliardy korun na odkup nedobytných pohledávek, které mají zdravotní pojišťovny za státními firmami. Uvedl to v OVM v ČT.

Babiš zatím nedá pojišťovnám miliardy na odkup pohledávek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Ministr financí Andrej Babiš zatím nedá 3,5 miliardy korun na odkup nedobytných pohledávek, které mají zdravotní pojišťovny za státními firmami. S ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) chce nejdříve jednat, podívat se, jak systém vypadá a zda je tok peněz transparentní. „Pak se můžeme bavit o konkrétních věcech," řekl dnes Babiš v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
Odkup nedobytných pohledávek by mohl pomoci pojišťovnám snížit propad zdravotního pojištění a vykompenzovat zrušení některých poplatků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Deník N vytáhl „Turkův archiv“, je tam prý i Hitler. Pokus o přepsání voleb, říká Macinka

14:19 Deník N vytáhl „Turkův archiv“, je tam prý i Hitler. Pokus o přepsání voleb, říká Macinka

Zdislava Pokorná z Deníku N vytáhla „Turkův archiv“. Mezi příspěvky, které měl kandidát na ministra …