Babiš zorganizoval vládní „teambuilding“. Takhle to dopadlo

09.12.2018 21:30

K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se dnes odpoledne sešli členové vlády ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy. Probrat by mohli také priority ve svých resortech na příští rok. Další běžné zasedání vlády se uskuteční ve středu.

Babiš zorganizoval vládní „teambuilding“. Takhle to dopadlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády. Na programu byly mimo jiného i dotační programy zemědělství pro rok 2019
reklama

Například k tématům ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) patřila především dvoustranná rozvojová spolupráce s výhledem na další roky a program podpory českého kulturního dědictví v cizině. „Jedná se o nelegislativní záležitosti,“ napsal dnes Petříček v SMS zprávě ČTK.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že na příští rok chystá balíčky na podporu rodin a podporu zaměstnanosti, některá opatření k důchodové reformě a k boji s chudobou a reformu dlouhodobé péče. „Zajímat mě budou také řešení v oblasti dostupného bydlení a exekucí, protože to jsou věci, jejichž dopady spadají do mého resortu,“ napsala v podvečer ČTK.

Premiér Babiš později na Twitteru uvedl, že ve čtyřech hodinách před 19:00 účastníci jednání zatím probrali hlavní resorty, tedy Ministerstvo financí a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Debata bude podle premiéra pokračovat i večer.

Někteří ministři označují setkání za vládní „teambuilding“. Žádná konkrétní rozhodnutí se však neočekávají. Třeba návrh plánu legislativních prací kabinetu na příští rok, o němž by ministři dnes také měli mluvit, projedná vláda formálně příští týden.

Babiš dopředu avizoval, že na setkání bude na členy vlády apelovat, aby se účastnili pravidelných sněmovních interpelací. Jejich absence, byť omluvená, pravidelně vyvolává kritiku opozice. Neformálnost setkání členů vlády na Štiříně dokládá i skutečnost, že se na zámku mohou zdržet až do pondělí.

Štiřínský zámek, který slouží jako hotel a pro pořádání konferencí, spravuje Ministerstvo zahraničí. Areál zahrnuje i park, rybníky a golfové hřiště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

14:46 Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

O důvěryhodnosti a kompetentnosti českých tajných služeb, ale také o tom, zda se dnes obyvatelé Vrbě…