Babišova výhoda. Opozice horší než „hvězdná pěchota“! Připomínají děti, baví se komentátor

24.04.2020 16:06

Komentátor Petr Holec má za to, že současné opoziční strany pravděpodobně prohrají i příští sněmovní volby. Opoziční strany prý totiž kanibalizují samy sebe, když šíří beznaděj a stále dokážou jednu jedinou věc – neustále opakovat věty z repertoáru Antibabiš.

Babišova výhoda. Opozice horší než „hvězdná pěchota“! Připomínají děti, baví se komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: TOP 09 představila za účasti Evy Holubové sérii opatření na záchranu české kultury
reklama

Pusťte si v televizi společný opoziční brífink, kde se o slovo pere pět lídrů, a i „hvězdná pěchota“ ze SuperStar vedle toho zní jako opera. A taky vám to napoví, proč opozice nejspíš s Babišem prohraje i další volby. Krize samozřejmě vždycky nahrávají vládám, tedy pokud nezpůsobí hladomor nebo genocidu. Hnutí ANO proto bude muset po koronaviru hodně makat, aby zůstalo nablízku svým rekordním ‚krizovým‘ hodnotám, kdy mu průzkumy naměřily přes 30 procent hlasů. Babiš má nicméně výhodu, že spolu s ním během ‚krize‘ maká i opozice, jež se kanibalizuje šířením beznaděje,“ napsal Petr Holec hned na úvod svého komentáře na serveru Info.cz.

Anketa

Byl Mirek Topolánek dobrý politik?

3%
97%
hlasovalo: 26854 lidí

Pokud se u opozičních stran něco nezmění, jsou podle komentátora odsouzeny k tomu, že osloví jen své nejvěrnější voliče, prohrají i příští sněmovní volby a mohou upadnout v zapomnění, protože lídři těchto stran nyní útočí na Babiše a často se nevyjadřují zrovna srozumitelně. Komentátorovi je prý smutno z toho, že asi nejsrozumitelnějším opozičním lídrem je šéf SPD Tomio Okamura, který se vládě většinou nevěnoval a propagoval především odchod Česka z EU, což je podle Holce asi nejhorší Okamurův nápad.

Ostatní strany bojují o místo na slunci mezi sebou, a tím si jednoznačně škodí. Lídři těchto stran by raději měli mluvit jedním hlasem.

„Za normální politické situace by teď proti Babišově formaci stála jedna silná opoziční strana, jejíž hlas by byl slyšet, aniž by se o mikrofon musela přetahovat s ostatními ‚trpaslíky‘ a trumfovat se s nimi, kdo řekne horší vtip. Jenže za současné situace opozice připomíná dětský pěvecký sbor, co se zoufale snaží překřičet operního pěvce na vrcholu sil. Výsledným dojmem je logicky teror,“ pokračoval ve slovní palbě do opozičních řad Holec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…