Koaliční jednání ve statutárním městě na severu Čech jsou ze strany hnutí ANO, které zde přes své politické benjamínkovství získalo necelých 12 procent, prý možná o jednom či dvou lidech. Jednomu z nich prý bylo slíbeno ředitelské křeslo v Technických službách města. Za to, že potopí dosavadní vládnoucí Sdružení Mostečané Mostu (druhé místo ve volbách s necelými 19 procenty hlasů), a sestaví koalici s komunisty a vítěznými Severočechy.cz (téměř 33 procent).
Aby se vlk nažral?
K jednáním mezi ANO a dosud vládnoucímu Sdružení Mostečané Mostu (SMM) se nejdříve vyjádřil dvaačtyřicetiletý podnikatel Jan Schiller, pětka na mostecké kandidátce. „Bylo nám ze strany SMM nabídnuto mnoho pozic, včetně postu primátora, v duchu ´aby se vlk nažral a koza zůstala celá´,“ vyjádřil se Schiller. „Za podporu koalice proti nám bylo panu Schillerovi slíbeno místo ředitele Technických služeb města Mostu,“ reagoval za SMM lídr a kandidát na primátora Jan Syrový, který je ředitelem Technických služeb města Mostu v současné době a dodává: „To je pravý důvod, proč takto píše a proč je největším odpůrcem jednání se SMM.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš