Babišovo ministerstvo připravilo zákon, který má zabránit opakování kauz typu ProMoPro

16.09.2014 9:17

Zákon o finanční kontrole, který právě připravili na Ministerstvu financí, by měl v budoucnu zabránit opakování kauz, jako byly ProMoPro nebo Opencard, kde s obsílkou od soudu končí ti, kteří o předražené zakázce přímo nerozhodovali. Informují o tom úterní Hospodářské noviny.

Babišovo ministerstvo připravilo zákon, který má zabránit opakování kauz typu ProMoPro
Foto: Redakce
Popisek: Kauza ProMoPro je spojována mimo jiné s ministrem obrany Alexandrem Vondrou

„Odpovědnost teď často leží na řadových úřednících, kteří musí mnohdy pod pohrůžkou ztráty zaměstnání podepisovat rozhodnutí svých nadřízených,“ řekl listu první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht. Zákon má začít platit od počátku roku 2016.

Podle listu bude jasná odpovědnost u veškerých výdajů a dotkne se všech smluv, objednávek či faktur. Novým pravidlem se budou muset řídit šéfové ministerstev, krajů a radnic, ovšem i vysocí úředníci. „Když se bude chtít ministr nebo náměstek zbavit odpovědnosti za nevýhodnou smlouvu, u které neproběhla veřejná zakázka, tím, že ji podepíše jeho zástupce, bude mít smůlu,“ vysvětlil Wagenknecht s tím, že kdyby tento zákon platil už v minulosti, nemohli by se vyvinit bývalí ministři z kauz typu pandury nebo ProMoPro.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…