Po akci Milionu chvilek vládní poslankyně řekla, jak to v ČR dopadne

10.02.2026 10:10 | Komentář

DENÍK POSLANKYNĚ Demonstranti, jak prokázala mnohá videa přímo z akce, ani často nevědí, proč tam jsou a za co či proti čemu přesně protestují, soudí o akcích Milionu chvilek poslankyně Gabriela Sedláčková (Motoristé sobě). ParlamentnímListům.cz naznačila problém, kterému může dle jejího pozorování Česko čelit: Volání po silném vůdci. Voliči jsou dle ní totiž zklamaní z toho, že strany, které volili, díky opozici a médiím nemohou prosadit svůj program.

Po akci Milionu chvilek vládní poslankyně řekla, jak to v ČR dopadne
Foto: archiv
Popisek: Poslankyně Gabriela Sedláčková (Motoristé sobě).

Do hanácké metropole, mojí „Holomóce“, jsem zamířila zase v pondělí. Když jsem přicházela na Koželužskou ulici, kde mám poslaneckou kancelář, všimla jsem si, že se pode mnou v kanceláři svítí. „Cha, půjdeme zamávat kolegům,“ říkám asistentce Šárce a nahlížím do prosklených dveří kanceláře mých nových sousedů…

Abyste to pochopili: Když jsem v Olomouci hledala vhodné prostory pro kancelář, ty nejlepší jsem našla v témže domě, kde sídlí kolega z Poslanecké sněmovny z ANO 2011, Milan Brázdil. Tehdy jsem přemýšlela, jestli je vhodné mít stejnou adresu, jako kolegové z jiné strany, ale proč by ne… Obzvlášť, když na vládní úrovni spolupracujeme. Já ale tu novinu, že jsem se nad ně nastěhovala, kolegům ve sněmovně ještě nestihla říct.

Olomouc

Vidím přes sklo Milana Brázdila při jednání a mávám na něj. S úsměvem otvírá dveře: „Jé, kolegyně, vy jste k nám přišla na návštěvu?!“
„Já, pane kolego, jsem tu doma, nikoliv na návštěvě. Jen patro nad vámi… :)“

V kanceláři se mi to začíná pomalu vybavovat. Už mám tři křesla a dvě židle, a tak zvládám i tři návštěvníky najednou. Bohužel jsem v horním patře, kam nevede výtah, když mě tak o návštěvu žádá invalida na vozíčku, musím hledat provizorní řešení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nemají program, tak budou škodit, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKocum , 10.02.2026 10:23:33
Vlastně když vládli, program měli, kradli.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …