Sobotka po dnešní schůzce se zástupci dalších stran oznámil, že lhůta pro projednání novely ve výborech se zkrátí ze 60 dnů na 20 dnů. Neprošel tak návrh, aby ji poslanci poslali do Senátu hned po prvním čtení. „Zdůrazňuji, že zákon chceme udělat tak, aby byl ve prospěch spotřebitele, v této verzi ale není, proto musí být projednán ve výborech,“ uvedl Pilný.
Novela by měla zajistit vedle zlepšení podmínek zákazníků i plynulý přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Pilný však tvrdí, že uvolnění frekvence 700 MHz bude stát domácnosti pět miliard korun kvůli přechodu na nové televizory. Pokud by měly být hrazeny náklady České televize na přerozdělování kmitočtů, můžou být podle něj také oprávněné výhrady operátorů, že by mohlo jít o veřejnou podporu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk