Babišův audit má hodnotu toaletního papíru, vzkazuje novinář Jiří X. Doležal

12.03.2017 17:56

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) si objednal audit, který měl prokázat, že aféra s korunovými dluhopisy vlastně žádnou aférou není, protože šéf hnutí ANO měl dost peněz, když nakupoval balík korunových dluhopisů svého Agrofertu za miliardu a půl. Jiří X. Doležal se však Babišově snaze nekompromisně vysmál.

Babišův audit má hodnotu toaletního papíru, vzkazuje novinář Jiří X. Doležal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

Šéf hutí ANO Andrej Babiš si objednal audit, který měl prokázat, že měl dost a dost peněz, když jako majitel společnosti Agrofert nechal korunové dluhopisy a jako občan si jich pak sám koupil za miliardu a půl.  

Babišovi kritici však doplňují, že audit sám o sobě mnoho neznamená, protože Babiš dodal expertům jen ty doklady, které uznal za vhodné, které měli potvrzovat jeho verzi. Odborníci nedostali do rukou materiály, které by snad mohli hovořit proti Babišovi. Proto není Babišův audit auditem podle mezinárodních standardů.

Ve stejném duchu se vyjadřuje i Jiří X. Doležal. „Musíme si objektivně připustit, že podobné potvrzení má hodnotu použitého toaletního papíru, přesto jím pan ministr Babiš máchá na důkaz, že je poctivý. Takže navrhuji – akceptujme jeho obhajobu a začněme využívat Babišem zavedený samoaudit všichni,“ vysmívá se Doležal Babišovi. Slovem samoaudit naráží na samohanu, neboli onanii, při které si přece člověk také vystačí sám.

Celý článek naleznete zde.

„Začne to tím, že se zruší veškeré daňové kontrolní mechanismy, propustí se všichni státní zaměstnanci, kteří kontrolují výběr daní, a zásadně se okleští finanční úřady. Každý občan však bude povinen předložit koncem kalendářního roku potvrzení od nějakého kámoše za flašku, že nemá žádné daňové nedoplatky. A samozřejmě že se musí tolerovat, aby ten kámoš do potvrzení napsal formulaci ‚alespoň o žádných nevím‘. Podobně jako to učinily auditorské firmy v případě posuzování příjmů pana ministra Babiše,“ doporučuje Doležal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děti, neklikejte: Zatím nejdrsnější obhajoba Václava Klause ml.

7:20 Děti, neklikejte: Zatím nejdrsnější obhajoba Václava Klause ml.

Ve věci vyloučení Václava Klause mladšího z ODS se často ozývají hlasy, které srovnávají populárního…