Babišův institut pro "výchovu" politiků povede známý novinář a komentátor

05.03.2015 20:21

Think-tank vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše povede novinář, publicista, ekonom a hudebník Jan Macháček. Ve správní radě Institutu pro politiku a společnost, jak zní oficiální název centra, budou dále působit primátorka Prahy Adriana Krnáčová, europoslanec Pavel Telička (oba ANO), egyptolog Miroslav Bárta a bývalý šéf ČSÚ Edvard Outrata. Dnes o tom informoval výkonný ředitel institutu Pavel Fidler.

Babišův institut pro "výchovu" politiků povede známý novinář a komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Druhý den sněmu ANO se nesl ve znamení voleb a hlavně focení se s předsedou Babišem. Kdo s ním nemá snímek na památku, jakoby nebyl...

Institut pro politiku a společnost zahájil činnost loni v říjnu. Podle dřívějšího vyjádření Babiše má mimo jiné vychovávat nové politiky, kteří by se mohli zapojit do hnutí. Cílem má být podle zakladatelů i diskuse napříč společenskými vrstvami, debata o českých národních zájmech a vytváření prostoru pro politiky nové generace.

"Budeme dělat analytickou práci dostupnou všem zájemcům v politice i mimo ni, budeme organizovat pracovní snídaně i kulaté stoly, budeme se zabývat zahraniční a bezpečnostní politikou, obranou, evropskými záležitostmi, ale třeba i vzděláváním, školstvím, digitalizací, energetikou, urbanismem, městem i veřejným prostorem, hodnotami v politice i lidskými právy," dodal dnes v tiskové zprávě Macháček.

Signatář Charty 77 a člen hudební skupiny The Plastic People of the Universe

Komentátor Macháček (49), který dříve psal do Hospodářských novin a týdeníku Respekt, pracuje od února v redakci Lidových novin. V týdeníku Respekt vydavatelství Economia Macháček pracoval od března 1990.

Macháček je znám mimo jiné ze svého působení v osmdesátých letech, kdy se jako signatář Charty 77 a člen hudební skupiny The Plastic People of the Universe aktivně zapojil do československého disentu. Za svou novinářskou praxi získal několik ocenění, v roce 2010 například Cenu Ferdinanda Peroutky. Macháček pravidelně přednáší na univerzitách a vystupuje jako komentátor v České televizi a Českém rozhlase.

Zázemí v podobě think-tanků, které vzdělávají členy a pořádají konference, si vybudovala většina českých parlamentních stran. ODS spolupracuje s vysokou školou CEVRO, TOP 09 založila think-tank TOPAZ, sociální demokraté spolupracují s Masarykovu demokratickou akademií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…