Babišův primátor si postěžoval na síti: Soused mi oznámil, že mi kvůli EET přestane zadarmo pronajímat garáž

13.02.2016 20:03

Liberecký primátor Tibor Batthyány (ANO) zažil nepříjemný střet s voliči. Ačkoli sám neměl nic společného s prosazováním elektronické evidence tržeb na parlamentní půdě, narazil na to, že nápad Andreje Babiše s EET se řadě lidí nelíbí. A pro Batthyányho platí, že je Babiš jeho stranickým šéfem. V diskusi na toto téma na sociální síti došlo i na „zhrzené milenky“.

Babišův primátor si postěžoval na síti: Soused mi oznámil, že mi kvůli EET přestane zadarmo pronajímat garáž
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Primátor Liberce Tibor Batthyány.

Na sociální síti Facebook si před pár dny Batthyány posteskl nad tím, že v politice zažil něco, na co nebude nikdy tak úplně připraven. Se sousedem sdílí dvojgaráž, a protože ji jeho soused, pan Kobera (primátor jej naplno jmenoval), nevyužívá celou, dovolil pozdějšímu primátorovi odkládat si tam věci. Až do okamžiku, než byla schválena elektronická evidence tržeb. Toho dne prý pan Kobera zavolal jeho sekretářce a sdělil jí jasný požadavek.

„Ať jeho garáž vyklidím, neparkuji u ní, protože nechce mít s člověkem z ANO, které je největší hrozbou demokracie, nic společného. Došlo mi, že dnes bylo schválena EET, se kterou evidentně nesouhlasí. Jsem zřejmě spolupachatelem,“ napsal politik zvolený za Andreje Babiše. Sousedovi pak sám zavolal a dozvěděl se, že to není nic osobního, ale pan Kobera nechce půjčovat svou část garáže někomu, kdo má nálepku ANO.

Primátor si klade otázku, jestli snad má odmítnout pomoct paní sousedce, pokud bude u komunistů. Tento přístup k věci se mu zkrátka zdá podivný.

Stojí za pozornost, že pod tímto statusem na sociální síti se rozhořela prudká diskuse, ve které se lidé vesměs postavili proti primátorovi za hnutí ANO. Do debaty vstoupila i manželka pana primátora, která se manžela zastala. Nechyběl však ani názor pana Kobery. Souseda překvapilo, že se z této otázky dělá veřejné politické téma, ale trvá si na tom, že dál nechce primátorovi zadarmo půjčovat svou část garáže. V debatě zazněl také názor, že se teď může těšit na návštěvu z Finančního úřadu, když je Andrej Babiš ministrem financí.

„Takhle se přece chovají zhrzené milenky“, usoudil občan

„Neznám ani pana souseda, ale tipnul bych to na omezenou trpělivost. Prostě došla. Vaše strana dělá jednu sviňárnu za druhou,“ napsal jeden z diskutujících. A další lidé se přidávali. Spojovali ANO s komunistickou Státní bezpečností a tak podobně.

„Vy jste opravdu primátor, že to řešíte takovými komentáři a diskuzí na FB? Není to nějaký falešný profil? Takhle se přece chovají zhrzené milenky a zoufalci. Ale jo, aspoň tušíme, ze které strany zřejmě utíkají tajné informace ze zasedání vlády, bezpečnostní rady atd., v ANOagrofert partičce je ventilace tajných a soukromých informací zřejmě standard,“ udeřil další z občanů.

Pan Kobera pak také doplnil, že primátor používal volný prostor tři roky zdarma a bez smlouvy. Primátor sousedovi poděkoval a napsal mimo jiné, že si mohl kdykoli říct o peníze.

Primátor doslova napsal:

Dnes se mi stala věc, na kterou asi nikdy nebudu připraven. Mám souseda, spolugarážníka (pan Kobera, provozuje autoškolu), s nímž sdílím dvojgaráž. Jelikož jí nevyužívá umožnil mi už před několika lety, odkládat si tam věci, čehož si cením, protože odkládacího prostoru není nikdy dost.
Jenže dnes volal mé sekretářce (nikoli přímo mně, já mu pak volal zpátky, protože jsem nevěřil svým uším).
Ať jeho garáž vyklidím, neparkuji u ní, protože nechce mít s člověkem z ANO, které je největší hrozbou demokracie nic společného. Došlo mi, že dnes bylo schváleno EET, se kterým evidentně nesouhlasí. Jsem zřejmě spolupachatelem.
Když jsem mu zavolal zpět, abych to slyšel od něj, bylo mi řečeno, že to nemá nic společného s mým působením na městě, že to není nic osobního (proč taky, vždyť léta slušně vycházíme), ale mám nálepku ANO, tak ať si věci sbalím na svoji půlku.
Vůbec nevím, jak si to mám v hlavě srovnat. Tuto situaci si neumím racionálně vysvětlit. Znamená to tedy, že když mám sousedku komunistku, tak jí budu zamykat domovní dveře schválně před nosem? Nebo, že jejímu manželovi nepůjčím vrtačku, když jí bude potřebovat, jen proto, že je komunista?
No, neměl jsem dnes zrovna zábavný den a tohle mě trápí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novinaře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

7:17 Tomáš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novinaře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohod…