Babišův tým poradců se prý nad rozpočtem pohádal. Ekonom Zahradník prozradil více

06.12.2013 19:27

Podoba státního rozpočtu na příští rok, která dnes prošla ve sněmovně prvním čtením, je pro náš stát lepší, než kdyby republika fungovala od ledna v rozpočtovém provizoriu. V pořadu televize ČT 24 to uvedl člen Rady ekonomických poradců hnutí ANO Petr Zahradník, který dříve byl členem obdobného orgánu NERV vlády Petra Nečase. Zahradník uvedl, že doporučil návrh rozpočtu s výhradami schválit, ale jeho kolegové v Radě ekonomických poradců ANO byli k návrhu rozpočtu mnohem kritičtější. Rozpočet na příští rok považuje za prorůstový zejména ohledně podpory investic do dopravní infrastruktury.

Babišův tým poradců se prý nad rozpočtem pohádal. Ekonom Zahradník prozradil více
Foto: hns
Popisek: Petr Zahradník, ekonom

Podoba návrhu státního rozpočtu, která prošla prvním čtením, je podle Zahradníka „uměním možného“. Není podle něj možné připravit zcela nový rozpočet v situaci, kdy relativně nedávno skončily volby. Pokud by republika od ledna fungovala v režimu rozpočtového provizoria, byl by to negativní signál pro zahraničí a mohlo by dojít i ke zhoršení ratingu ČR.

S ohledem na ekonomickou situaci v Evropě i v naší zemi považuje rozpočet pro příští rok za relativně úsporný.  

Přiznal, že návrh rozpočtu podpořil s výhradami. Někteří jeho kolegové v Radě ekonomických poradců hnutí ANO prý zastávali daleko fundamentalističtější koncepci směrem k vyrovnanějšímu rozpočtu.

Ten považuje za prorůstový. Počítá totiž s většími investicemi, především do dopravní infrastruktury. To podle něj ale bohužel neplatí pro roky následující, tedy pro léta 2015 a 2016.

Moderátor upozornil, že rozpočet počítá pro příští rok s méně penězi pro aktivní politiku zaměstnanosti. Částka u této položky je jen ve výši 82% letošního stavu.  

A proč vlastně přijal účast v orgánu, který je spojený s jedním politickým hnutím? „Protože jsem byl osloven,“ uvedl s tím, že se cítí být spíše apolitickým člověkem. Pokud by jej oslovila jiná strana, jeho doporučení by prý byla tatáž.  

Na otázku, zda vstoupí do politiky, odpověděl, že si je vědom limitů, které jsou s politickým životem spojeny. „Rád bych zůstal na pomezí nezávislosti a aktivního konzultingu,“ podotkl v této souvislosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…