Báječná zpráva. Banda idiotů už se nebude dál množit, jásá ekonomka Šichtařová

25.06.2018 17:28

Ekonomka Markéta Šichtařová zajásala nad zprávou uveřejněnou na serveru iDNES.cz, že se lidé hlásící se k ekologickým antinatalistům snaží planetu zachránit tím, že nebudou dál plodit děti, čímž podle svého názoru ulehčí už tak zalidněné planetě. Šichtařová tuto skupinu označila za „bandu idiotů“.

Báječná zpráva. Banda idiotů už se nebude dál množit, jásá ekonomka Šichtařová
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu ČT Hyde park
reklama

Tzv. antinatalisté mají za to, že si planeta Země odpočine, když na ní bude žít méně lidí. Už teď žije na planetě asi 7,2 miliardy lidí a natalisté se s tím rozhodli něco udělat. Nehodlají proto mít vlastní děti. Dobrovolně. Rozhodli se tak i navzdory tomu, že mnohé západní vlády vybízejí své občany, aby děti měli, protože jinak nejeden národ postupně vymře. Neblahý vliv se projeví i z krátkodobého hlediska, protože méně obyvatel odvede do státní kasy méně peněz na daních a dalších odvodech.

Zastánci snížení počtu lidi na planetě to ale vidí jinak.

„Naše kultura je silně pronatalistická a je to k naší škodě,“ řekla deníku The Guardian šestadvacetiletá antinatalistka Gwynn Mackellenová, která je členkou Hnutí dobrovolného lidského vyhynutí (VHEMT). Pro české čtenáře zprávu převzal server iDNES.cz.

Pokud některá rodina přistoupí na plán snížení počtu dětí, vyprodukuje podle studií za rok o 58,6 tuny méně uhlíkových emisí. A pokud někdo chce mít dítě stůj co stůj, nemusí rodit další, podle aktivistů může adoptovat některé z těch, které na světě už jsou.

Když si tuto zprávu přečetla Markéta Šichtařová, zajásala. „No konečně zase jednou báječná zpráva! Taková uvědomělost se hned tak nevidí, aby se banda idiotů dobrovolně rozhodla obohatit genetický fond ostatních tím, že se nebudou dál množit,“ napsala Šichtařová. A přidala smailíka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…