Bakala? Jiří Paroubek promluvil. Může přijít překvapení

09.08.2018 12:15

Jiří Paroubek se vrací, tentokrát chce uspět s podporou ČSSD v Senátu. Kandiduje za obvod Ostrava-město. Současný stav ČSSD se mu nelíbí, je v ní prý spousta lidí, kteří „zapomněli odejít“. Chce řešit exekuce a bydlení. Došlo i na Davida Ratha. Nový rozhovor s Jiřím Paroubkem na serveru Zdroj.cz komentoval také Jaroslav Plesl z Mladé Fronty.

Bakala? Jiří Paroubek promluvil. Může přijít překvapení
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Paroubka podle Filipa Nachtmanna, který rozhovor s kandidátem vedl, odmítlo předsednictvo ČSSD, které se tak postavilo předsedovi Hamáčkovi. Paroubek odvětil, že ho odmítla „sobotkovská většina“, která po volbách, kde ČSSD dosáhla neslavných 7,2 %, zapomněla odstoupit. Pochválil Jiřího Zimolu a Hamáčka, kteří ho naopak podporovali. „Sobotka s Chovancem dovedli ČSSD opravdu skoro na dno,“ myslí si Paroubek. Prý za to může to, že místo Sobotky stranu řídili kmotři, řídili ji Bison & Rose (PR agentura) a Sobotkův přítel Radek Pokorný. Paroubek ale bude kandidovat jako nezávislý s podporou sociální demokracie. „Takže nechci moc řešit animozitu nějakých chudáků, kteří zapomněli odejít z politiky a místo toho škodí,“ vyjádřil se k sobotkovskému křídlu.

Anketa

Přejete si, aby Jiří Drahoš zasedl v Senátu?

3%
97%
hlasovalo: 19465 lidí

Když došlo na vládu s Andrejem Babišem, projevil se Paroubek jako pragmatik. ČSSD si prý nemůže moc vybírat, když má pouze 15 poslanců a s „křiklounskou“ SPD v opozici by prý moc neuspěla. Ale musí svou účast zhodnotit, ne jako v minulé vládě, kde údajně skóroval pouze Babiš. Vyjádřil se i k Miroslavu Pochemu, kterého sice prý lidsky chápe, ale je podle něj na čase vybrat někoho jiného.

Jako senátor za Ostravu by Paroubek chtěl řešit životní prostředí, bydlení a exekuce. „Podle oficiálních dat za rok 2017 je přes 14 procent obyvatel mého obvodu zasaženo exekucí. Když započtete i rodinné příslušníky, je to určitě třetina lidí v tom obvodu,“ uvedl. Současný senátor Sulovský je prý „určitě fajn člověk, ale neví, do kterých dveří na kterém ministerstvu zamířit, když potřebuje něco zařídit.“

Nakonec přišla otázka na kandidaturu Davida Ratha. Paroubek řekl, že jeho rozhodnutí nerozumí, on by v tomto případě nekandidoval. Ale vyjadřuje určité sympatie k myšlence „rozhýbat stojaté vody v Senátu“. Ale klade si otázku, zda je to reálné.

K Paroubkovým slovům se vyjádřil šéfredaktor Mladé fronty Jaroslav Plesl. Ten napsal na Facebook: „Pokud Paroubek postaví v Ostravě kampaň na OKD, Sobotkovi, Bakalovi a Pokorném, má velkou šanci uspět. Ale musí se tam omluvit za celou ČSSD a vytáhnout nové téma – Kdo skutečně vlastní byty OKD.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

5:00 Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

ANKETA Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. ParlamentníListy.cz se ptaly, co tento výs…