Bakala má smůlu: Nová Havlova knihovna nebude, nájemníka stále nevystrnadili

16.08.2016 12:50

Knihovna Václava Havla se nových prostor nedočká. Proti přestavbě paláce na Loretánském náměstí, kam chce knihovnu z centra Prahy přesunout podnikatel Zdeněk Bakala, se léta bouří jeden z obyvatel domu. A nyní uspěl u pražského soudu. Píše o tom server iDNES.cz.

Bakala má smůlu: Nová Havlova knihovna nebude, nájemníka stále nevystrnadili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Jak uvedl mediální zástupce manželů Bakalových Vladimír Bystrov, městský soud vyhověl žalobě Bohumila Vejtasy proti rozhodnutí pražského magistrátu ohledně územního rozhodnutí. Budování knihovny to tak dle jeho slov opět o několik měsíců odkládá. „Nejedná se o zrušení stavebního povolení na finální opravu. O něj nebylo a ještě ani nemohlo být požádáno,“ uvedl Bystrov.

Původní text ZDE.

O stavební povolení může dle serveru Bakala požádat až tehdy, bude-li dořešen spor o územní rozhodnutí, který se táhne od roku 2012. Vejtasa nejprve požádal pouze o přezkoumání podkladů pro toto rozhodnutí, stavební úřad potvrdil jejich správnost. Vejtasa úřední rozhodnutí následně napadl, což magistrát zamítl. Městský soud však žalobě Vejtasy vyhověl.

Územní rozhodnutí tak bude předmětem dalšího řízení a rekonstrukce paláce, v němž má kromě Knihovny Václava Havla být i soukromá rezidence podnikatele Bakaly, se tak odkládá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demokracie dostává na frak. Jaroslav Bašta o tom, jak se vyrábějí kauzy pár dní před volbami, aby se nestihlo reagovat

7:14 Demokracie dostává na frak. Jaroslav Bašta o tom, jak se vyrábějí kauzy pár dní před volbami, aby se nestihlo reagovat

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se věnoval v komentáři pro Prvnízprávy.cz rak…