Bakala prý odchází

23.04.2015 7:23 | Zprávy
autor: ste

Dle MF DNES zahájil Zdeněk Bakala ústup z vedení uhelné společnosti NWR, která vlastní OKD. Zcela se má prý vzdát svého postu ve vedení společnosti na valné hromadě v holandském Amsterdamu, která se pořádá dnes. Kontrolu nad akciemi společnosti, kterých vlastní čtvrtinu, si má prý i nadále ponechat.

Bakala prý odchází
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Bakala už prý nebude mít kontrolu nad osudem společnosti, která má jedenáct tisíc zaměstnanců, podle MF DNES se chce vyhnout podílení se na záchranných balíčcích, jelikož minulý rok prý musel do firmy dát miliardu korun, aby odvrátil její bankrot.

Podle MF DNES musela společnost NWR minulý rok vydat zcela nové akcie, aby odvrátila krach, tím pádem se snížil podíl vlastnictví ve skupině pro Zdeňka Bakalu a jeho maďarského partnera Petera Kadase. Osud firmy tak spíše prý určují zahraniční banky a fondy. „Po snížení podílu v NWR jsem se stal menšinovým akcionářem a je přirozené, že nebudu zastoupen v představenstvu,“ řekl Bakala MF DNES a dodal: „NWR a OKD mají nejtěžší období snad za sebou, mé osobní zapojení v jejich orgánech není nezbytné.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Adriana Chochelová byl položen dotaz

Důvod k hrdosti?

Paní Nerudová se chlubí, jak doběhla Okamuru, tím že jste vycestovala proti jeho vůli za státní peníze! Nepřipadá vám spíš, že jste doběhly českého občana a daňového poplatnika, který vás platí a kterým vy máte sloužit? Připadá vám to jako dostatečný důvod k hrdosti? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinka žádá, aby ji deportovali z Česka. Vadí jí Okamura

12:07 Ukrajinka žádá, aby ji deportovali z Česka. Vadí jí Okamura

Vyhrocená diskuse o výrocích předsedy sněmovny Tomia Okamury a následné kritizované reakci ukrajinsk…