I proto odcházeli odboráři ze schůzky dost naštvaní. O své budoucnosti, záměrech majitelů nebo o zásadních návrzích Ministerstva průmyslu či Ministerstva práce a sociálních věcí se nic nového nedozvěděli.
„Zatím panuje nespokojenost, protože po prvních ministerských jednáních toho moc nevíme. Žádné novější informace jsme nedostali ani od našich majitelů. Existují sice tři varianty, ale o nich zatím nechci mluvit, protože nevím, která z nich se uskuteční. Samozřejmě chceme co nejdéle dobývat. Doufám, že po našem setkání budeme moudřejší,“ uvedl těsně před jednáním předseda hornických odborů z OKD Jaromír Pytlík.
Po schůzce prohlásil: Stávkou bychom si nepomohli
Jeho očekávání, jak dále uvedl, se ale nenaplnila, takže po schůzce nespokojeně prohlásil: „Z OKD se dříve vyváděly miliardy a stát to teď chce nechat na nás. Prý máme podat trestní oznámení, ale já mám na starosti jiné věci – zajišťovat lidem, aby dostávali pravidelně mzdy a měli slušné pracovní i sociální podmínky. Stávka pro nás také není zrovna řešením, majitelé by prodávali uhlí, kterého máme fůru na skládkách, a nám by pak ani nemuseli vyplácet mzdy. Moc bychom si tím nepomohli.“
V rámci programu rozšířeného jednání se ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou nejprve setkali se zástupci měst a obcí, kterých by se útlum těžby dotkl, poté s odboráři, a nakonec přišli na řadu zástupci majitelů OKD.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Štěpán