Bakalovy noviny odhalují, jak se pozná „politicky nekorektní člověk“

07.03.2017 21:22

Komentátor Petr Honzejk na serveru IHNED.cz prozradil, jak se pozná politicky nekorektní člověk a čím se liší od občana politicky korektního. Politicky nekorektní člověk se podle Honzejka snaží nově pojmenovat skutečnost, aniž se příliš trápí tím, co tato změna slovníku může vyvolat. Právě proto je prý třeba dávat si na „politicky nekorektní hlasatele pravdy“ pozor.

Bakalovy noviny odhalují, jak se pozná „politicky nekorektní člověk“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto
reklama

Jak se pozná „politicky nekorektní člověk“? Podle Honzejka především tím, že je přesvědčen o své pravdě, kterou si nechce nechat vzít, a to ani v diskusích. Věří totiž, že odhalil správnou metodu na odhalování pravdy, a této metody se hodlá držet takřka do roztrhání těla. Věří, že odhalí pravdu tím, když ji správně pojmenuje. Podle Honzejka je takový „politicky nekorektní občan“ jednoznačně přesvědčen, že válečný uprchlík není válečný uprchlík, nýbrž muslimský terorista. Nebo že nepřizpůsobivý není ve skutečnosti nepřizpůsobivý, ale cikán.

„S možnými hrůzostrašnými důsledky takových pojmenování, které byly mnohokrát popsány ve studiích zabývajících se důsledky dehumanizace, si politicky nekorektní člověk starosti samozřejmě nedělá. Nekorektní rovná se pro něj automaticky pravdivé. On za tuhle ‚pravdu‘ ani skrze ni nakonec bit nebude, tak co by si dělal starosti, že ano. My ostatní bychom si ale možná starosti dělat měli. Když se před pár desítkami let politicky korektní výraz ‚rolník‘ změnil na politicky nekorektní termín ‚kulak‘ ... bylo zle. Hodně zle. Obecně vzato, když někdo volá po změně terminologie, zpravidla nechce realitu jen poznávat, chce ji spíš měnit podle svého, přičemž cílem bývá většinou získání moci. Takže pozor na to,“ apeluje na čtenáře Honzejk.

Celý komentář naleznete zde.

Autor však odhaluje ještě jeden typický rys politicky nekorektních lidí. Velmi se zlobí, když kdokoli jiný označuje je samé politicky nekorektními termíny. Když označíte politicky nekorektní občany za populisty, hned je oheň na střeše. To je přece nepřijatelná zkratka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

22:04 Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky…