Přítomní kritizovali nekoncepčnost města, které podle nich podporuje spíše pseudokulturu a místo malých komorních akcí se pouští do megalomanských projektů, kde podle přítomných může rozmělnit pro své kamarády více peněz. Shodli se na tom, že městu chybí klasický velký koncertní sál, komorní akce pro seniory, levné sály pro maturanty, ale třeba také veřejné toalety. „Město kultury je typický bílý pes,“ řekl na úvod Bárta a hned vysvětlil, co má na mysli. „To znamená, že se zaměříte na nějaké téma a to předložíte veřejnosti. A v tichosti se pak řeší mnohem větší záležitosti, a to pěkně v klidu a stranou dění.“
„Město vedou bývalí veksláci, ale vlastně jsou to zdejší papíroví právníci,“ zaznělo z publika. Na to Bárta řekl: „Já jsem bojoval za zachování plzeňské právnické fakulty, ale setkal jsem se s kolektivní nezodpovědností. Ti, kteří ze školy prakticky tyli, měli zájem na jejím zrušení, aby si udělali vlastní. To je neuvěřitelné, skandální.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala