Bartoš: Babiš odpálil válku, my jsme podali trestní oznámení. Ale do debaty se mnou se bojí

24.09.2021 10:05

Babiš odpálil válku! Takže... Předseda Pirátů Ivan Bartoš se s šéfem hnutí ANO a stávajícím premiérem nemazal. Pár slovních ran dostal i předseda SPD Tomio Okamura. „Pan premiér a Tomio Okamura evidentně nemají dno,“ nebral si servítky Bartoš.

Bartoš: Babiš odpálil válku, my jsme podali trestní oznámení. Ale do debaty se mnou se bojí
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Bartoš

Když šéf hnutí ANO v předvolebních jarních průzkumech viděl, že ho Piráti vystřídali na čele pelotonu voličské přízně, rozpoutal podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše válku, ve které neváhal bezostyšně lhát.

„Tehdy Babiš v přímém přenosu v Poslanecké sněmovně při jednání o důvěře vlády pustil do světa jednu z největších lží, kterou historicky vymyslel Tomio Okamura – Bartoš prý někde řekl, že když máte byt 3+1, nastěhuje vám tam migranta. Tím Babiš odpálil válku. My jsme podali trestní oznámení, protože tím straší lidi,“ poznamenal Bartoš v rozhovoru pro Deník N.   

O Pirátech se ale šíří i další lži.

„Zejména u ANO a u Tomia Okamury je ta hranice překračována neustále. To už není jen populismus. Je to nástroj strachu a vyvolávání negativních emocí v lidech. Když Andrej Babiš lidem v důchoďácích tvrdí, že jim Piráti seberou důchod, když tvrdí seniorům, že jim Piráti seberou řidičáky – jsou to všechno lži,“ vypálil Bartoš.  

„Pan premiér a Tomio Okamura evidentně nemají dno. Populismus ve svém významu slova není nic negativního. Politik by měl plnit zájmy nejenom svých voličů, ale hájit zájmy rozvoje své země,“ nehodlal zastavit palbu Bartoš.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Poté znovu zdůraznil, že premiér Babiš o Pirátech vypouští jednu lež za druhou a proti tomu lze bojovat jen pravdou. A konfrontaci s pravdou se Babiš vyhýbá. Předseda Pirátů to dokládá počtem debat, ve kterých se mohl s Babišem střetnout, ale nedošlo k tomu, protože Babiš se střetu vyhnul. A když už nedošlo na střet s Babišem, Bartoš prý říká pravdu voličům. A některé z nich prý přesvědčil, že je normální člověk, který nechce tuto zemi zničit, ale naopak dál rozvíjet.

Politika se podle Bartoše má dělat s respektem k lidem a to včetně opozičních politiků, ale Babiš se takto nechová. „Andrej Babiš nemá respekt k nikomu. Proto si myslím, že si nezaslouží další volební období a my pro to děláme maximum. A k té kampani – jsem hrdý, jak ji vedeme. Jsem hrdý, že nám v ní nelítají žádné špinavé peníze jako v jiných stranách.“ pravil Bartoš.

Když měl tuto myšlenku rozvést, položil si otázku, kdy Přísaha Roberta Šlachty rozkryje detailně své náklady na kampaň a kdy ostatní strany začnou přiznávat opravdu všechny prostředky vyložené na kampaň, jak se to sluší a patří.

Když měl říct, proč se Babiš chová tak, jak se chová, lže tak, jak lže, řekl Bartoš, že nynější premiér hraje o všechno. Včetně vlastní svobody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po videu s usměvavým Zemanem: I na smrtelné posteli bude kompetentnější než Vystrčil

20:33 Po videu s usměvavým Zemanem: I na smrtelné posteli bude kompetentnější než Vystrčil

Hradní kancléř Vratislav Mynář dnes předložil důkaz, že hospitalizovaný Miloš Zeman je schopen jedna…