Bartoš dal na ministerstvu práci straníkům. Prý jsou výborní

20.01.2022 7:11 | Zprávy
autor: mp

Ministr pro místní rozvoj a vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) našel na ministerstvu hned několik míst pro své stranické kolegy. Mají mu pomoct zmodernizovat Česko. Ale nejen pro ně. V týmu má také muže, který dostal doporučení od jihokorejské ambasády.

Bartoš dal na ministerstvu práci straníkům. Prý jsou výborní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš, místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj

Předseda Pirátů Ivan Bartoš si s sebou na Ministerstvo pro místní rozvoj přivedl hned několik poradců. Podle informací Lidových novin je jedním z nich i vystudovaný politolog Petr Fojtík, který v minulosti působil např. v pozici poradce jihokorejské ambasády v Praze pro EU. Svou práci dělal pravděpodobně dobře, neboť od ambasády dostal dobrá doporučení. V letech 2017 až 2021 koordinoval analytický tým Pirátů.

„Druhou důležitou postavou bude Janusz Konieczny, pirátský expert na jakoukoliv neplechu, která by se mohla odehrávat při nakládání se stáními penězi. Spolu s Fojtíkem už například před dvěma lety sepsali manuál, jak se vyhnout korupci a milionovým podezřelým zakázkám,“ napsal také deník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Babiš

A jak za vaší vlády zbohatl Agrofert?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokus svést průšvih Slavie na Macinku s Turkem nedopadl dobře

8:40 Pokus svést průšvih Slavie na Macinku s Turkem nedopadl dobře

Kdo může za to, že v sobotu slávističtí fanoušci přerušili zápas a napadli hráče a fanoušky Sparty? …