Bartoš si jede povídat s lidmi na Ústecko. Ale urazil je ještě v Praze

10.08.2021 12:47 | Ze sítí

Předseda Pirátů Ivan Bartoš dnes odjel na Ústecko. A oznámil to na facebooku. Ale řekl také něco jiného: „Český Severozápad je bohužel v Evropě synonymem chudoby a začal zaostávat i za Rumunskem.“ A se zlou se potázal. Také dostal spoustu doporučení, kam se má zajet podívat. „Nic proti, ale v úterý dopoledne si maximálně popovídáte s důchodci a s lidmi, co nepracují. Takže riziko, že dostanete po tlamě, je menší,“ smál se Bartošovi jeden komentátor. A přisadil si také známý člen SPD.

Bartoš si jede povídat s lidmi na Ústecko. Ale urazil je ještě v Praze
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš se chystá jet na Ústecko

Jak je známo, v Ústeckém kraji se střetnou dva lídři stran, tedy Andrej Babiš za ANO a Ivan Bartoš za Piráty. Dnes Ivan Bartoš oznámil, že odjíždí do kraje se potkávat s lidmi. „Český Severozápad je bohužel v Evropě synonymem chudoby a začal zaostávat i za Rumunskem. Peníze, které má kraj dostávat, často nedostává, a když už, tak se rozkradou. ANO s tím za osm let ve vládě neudělalo nic,“ napsal předseda Pirátů s tím, že to se musí změnit. Obyvatelé Ústecka se s ním mohou dnes setkat v Klášterci nad Ohří, v Kadani a v Lounech.

Reakce na jeho slova však nebyly zrovna pozitivní, zvláště kvůli srovnání s Rumunskem. Sociolog Vojtěch Bednář dokonce Bartoše přirovnal k Boženě Němcové. „Božena Němcová taky velmi intenzivně naštvala Chody, když o nich psala do Prahy, že jsou zaostalí a oni to pak jí (a jejímu manželovi) zavařili. Urážíte, zbytečně,“ mínil.

O dost tvrději se do Bartoše pustil politik SPD Jan Čížek. „Neuvěřitelná arogance eurobyrokrata Bartoše, který včera ještě přebýval po squattech,“ pravil. „Dnes se nám bude vysmívat? Ústecký kraj patří mezi nejkrásnější v republice, možná úplně nejkrásnější. Je 3. nejnavštěvovanějším krajem z hlediska turismu. O jakým Rumunsku ten eurohujer mluví? Kraj potřebuje především deregulace, aby se obnovilo podnikání po covid restrikcích, investice, pořádný dopravní napojení na Německo a Prahu. Naopak, je to území, které je jako pohádka. Jediné nebezpečí hrozí od eurobyrokratů typu Bartoše, kteří jej arogantně zničí.“

Místní se také ozvali. „Bydlím v Ústeckém kraji, proč ho srovnáváte s Rumunskem a dáváte mu punc zaostalosti a místa hlupáků?“ ptal se Vladimír Dlouhý. „Zrovna v Kadani si určitě rádi poslechnou, že jsou na úrovni Rumunska,“ trefovala se do Bartoše Petra Prokšanová. „Kdybyste v tom kraji žil a nejen kandidoval, možná byste si pak jel raději povídat třeba do Mostu, Teplic, Ústí... Tedy tam, kde je skutečně co řešit,“ dodala. „Je vidět, že jste na severozápadě nikdy nebyl, zase snůška lží,“ přidal se Tomáš Mareček.

„Nic proti, ale v úterý dopoledne si maximálně popovídáte s důchodci a s lidmi, co nepracují. Takže riziko, že dostanete po tlamě, je menší,“ smál se Karel Pešek.

Anketa

Je dobře, že byl Koudelka dočasně pověřen řízením BIS?

hlasovalo: 9405 lidí
Bartoš dostal i doporučení. Ludmila Novotná mu radila, aby jel do Stebna, které také utrpělo kvůli extrémnímu počasí, ale mediální pozornost má jen jižní Morava. „A další, na co by jste se měli zaměřit, je utnutí již neexistující pandemie. Mnoho lidí už pochopilo, že v současné době je covid jen politicko-ekonomickou zástěrkou pro tunelování státní kasy,“ dodala.

„Jeďte se podívat na vybydlené a obydlené paneláky a byty směr z Ústí do Teplic. Přes Krupku a Bílinu,“ doporučovala předsedovi Gabriela Petra Mikulcová. „Tak tam hlavně vysvětlete místním Váš postoj ke Green Deal a důvody, proč budou razantně zdražovat energie. Také jim vysvětlete Váš postoj k evropské migraci, ať místní vědí, co by je mohlo v jejich kraji s Vámi čekat...“ vybízel ironicky Tomáš Lekner.

Přidal se také David Šíma: „Kadaň je město na úrovni a k životu, jeďte do Ústí nad Labem, Jirkova a dalších míst, kde se vrátil s Anonisty čas do minulého tisíciletí. Cestou si dejte večerní Most nebo Litvínov... A pozor na slova, raději budu nemajetný svobodný občan, než bohatý otrok zadlužený na třicet let hypotékou a autem na splátky...“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč má viset na každé budově ukrajinská vlajka, zeptal se novinář. A český Twitter explodoval

10:25 Proč má viset na každé budově ukrajinská vlajka, zeptal se novinář. A český Twitter explodoval

Marek Stoniš, dlouholetý a před několika měsíci sesazený šéfredaktor týdeníku Reflex, se zamyslel na…