Bartoš zapnul kameru a oslovil pirátský sjezd: Krize. Musíme Českou republiku zotavit po vládě oligarchy

09.01.2021 14:25

Piráti uspořádali první on-line zasedání nejvyššího orgánu Pirátů – Celostátního fóra. Předseda Pirátů Ivan Bartoš na zasedání všechny přivítal. A slíbil, že pomůže Česku postavit se opět na nohy. Po osmi letech trvání vlády Andreje Babiše (ANO) a ČSSD a po koronavirové krizi to podle Bartoše bude víc než zapotřebí.

Bartoš zapnul kameru a oslovil pirátský sjezd: Krize. Musíme Českou republiku zotavit po vládě oligarchy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš
reklama

Předseda Pirátů Ivan Bartoš přivítal své kolegy na prvním čistě on-line setkání Celostátního fóra Pirátů. Konstatoval, že sice nic nemůže nahradit osobní setkání, ale v době covidu to nešlo jinak.

Poté vyjádřil naději, že pirátští zastupitelé na úrovni obcí i krajů napomohou k řešení koronavirové krize. Podle Bartoše se o totéž snaží i Piráti sedící v Poslanecké sněmovně a volají po navyšování ošetřovného i po další pomoci lidem.

V roce 2021 stojí podle Bartoše před Piráty dva úkoly.

„S maximálním úsilím pracovat na řešení krize, ve které se Česká republika – kvůli nemoci covid-19, ale bohužel i z důvodu dlouhodobě nezodpovědného vládnutí ANO – již druhé volební období nachází. A to jak v regionální politice, tak i na parlamentní úrovni.  Zdraví, ekonomika rodin i firem, řešení exekucí, rozhýbání digitalizace naší země, ochrana naší krajiny, školství pro 21. století, ale i ochrana investic a zotavení České republiky po vládě oligarchy, to a nejen to jsou priority, na které se musíme nyní zaměřit,“ popsal Bartoš svým kolegům první úkol.

Druhým úkolem bude dotáhnout ke zdárnému konci koaliční spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí a uspět společně ve volbách.

„Nyní stojíme před šancí věci změnit. Od lidí cítíme velkou podporu a důvěru. Odpracovali jsme obrovské množství práce a já věřím, že díky naší píli, odvaze, ale i politické vyspělosti a připravenosti po nadcházejících volbách budeme náš program prosazovat ve vládě této země,“ zdůraznil Bartoš.

Ivan Bartoš promluvil ke spolustraníkům

Ivan Bartoš promluvil ke spolustraníkům

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

15:00 Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

Zpěvačka Bára Basiková se v rozhovoru pro Deník.cz, který poskytla na začátku dubna, rozhovořila mim…