Bělobrádek na Primě ohromil: Premiérem klidně může být Babiš

22.12.2013 12:04

KDU-ČSL už nominovala jména ministrů na rezorty, které získá pod svůj patronát. Předseda strany Pavel Bělobrádek v pořadu Partie na televizi Prima Family uvedl, že k vybraným jménům nezaznamenal žádné negativní reakce.

Bělobrádek na Primě ohromil: Premiérem klidně může být Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

„Nevím, proč by nám měli mluvit do nominací, my jim do toho taky nemluvíme,“ dodal směrem ke svým koaličním partnerům, straně ČSSD a hnutí ANO. Očekává, že i tito koaliční partneři dnes představí svá jména do čela jednotlivých rezortů.

Na Ministerstvo kultury nominovali lidovci Daniela Hermana, zemědělství má vést Marian Jurečka a ministrem bez portfeje má být sám Bělobrádek. Prezident Agrární komory Jan Veleba má ale k Jurečkovi výhrady, nepovažuje ho za odborníka na zemědělství a ani ho prý nikdy neviděl na žádné agrární akci.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

„Jurečka na agrární akce chodil. Buď ho Veleba v té době ještě neznal, nebo ho přehlížel,“ hájil svého koně Bělobrádek. V rezortu zemědělství je podle něj zapotřebí celá řada změn a je přesvědčený, že si s tímto úkolem Jurečka dobře poradí.

Zmínil například, že farmářům se nevyplatí chovat dobytek, a proto se více soustřeďují na produkci rostlinné výroby. Lidovci by z tohoto důvodu chtěli živočišnou výrobu podpořit, a to prostřednictvím různých dotací. „Podívejte se na naše pole, vždyť je to samá řepka a kukuřice. Potřebujeme rovnováhu a dlouhodobou stabilitu v celém rezortu,“ podotkl.

Tančíme s tím, koho máme v sále

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se v sobotu sešel v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Bělobrádek ale podle svých slov nemá informace, o čem se bavili. Je sice podle něj prý přirozené, že předsedové stran jednají s hlavou státu, ale nevyloučil ani možnost, že Zeman jmenuje premiérem právě Babiše, nikoli Sobotku.

„Není to vyloučeno, to všechno je v pravomoci prezidenta republiky. Pokud by eventuálně pan předseda Babiš získal většinu ve sněmovně, tak je to legitimní, je to možnost, která je ústavně v pořádku,“ míní.

Přiznal také, že lidovci nejsou příliš z nadšení z vlády, do níž vstupují. „Tančíte s tím, koho máte v sále,“ pokrčil rameny. Dovedl si prý představit mnohem lepší scénáře, ale voliči rozdali karty jinak a oni to respektují. „Bohužel jsme volby nevyhráli, a tak vybíráme možnost menšího zla. I ten nejmenší koaliční partner ale může změnit velké věci,“ věří Bělobrádek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…