Bělobrádek opět hovoří o své nemoci

31.03.2014 7:17

Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se o své nemoci, roztroušené skleróze, nebojí mluvit. Cítí se kvůli ní často unaveně, ale jak říká, co ho unavuje daleko více, jsou plané plky a nicnedělání. Na jeho psychiku choroba prý vliv nemá. Přesto preventivně dostal antidepresiva.

Bělobrádek opět hovoří o své nemoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Anketa

Který člen vlády je zatím vaším největším oblíbencem? (Restart hlasování 9.6.2014)

18%
52%
1%
10%
3%
hlasovalo: 11165 lidí

Již dříve se Pavel Bělobrádek o své nemoci rozpovídal. O zatím neléčitelné nemoci, s níž žije již 13 let, hovoří jako o družce, která ho bude doprovázet do konce života. Podle Blesku může choroba spolu s řadou léků a antidepresiv ovlivňovat jeho psychické rozpoložení. S tím ale Bělobrádek nesouhlasí.

„Choroba na psychiku vliv nemá. Jde o to, že jsem preventivně dostal antidepresiva. Já jsem je jeden čas vysadil, a musím přiznat, že to bylo znát. Já jsem člověk prchlivý, s léky jsem naopak klidnější,“ tvrdí Blesku lidovecký předseda.

Lidé s roztroušenou sklerózou často bojují i s únavou, to si Bělobrádek plně uvědomuje. „Nejsem tak výkonný a plný síly jako mladý a zdravý člověk, na druhou stranu nevykonávám fyzicky náročnou práci. Co mě daleko více unavuje, jsou plané plky a nicnedělání,“ řekl bulváru a popsal, jak po práci odpočívá.

„Když se třeba v devět večer dostanu na kancelář, tak si s některými spolupracovníky sedneme, pohovoříme, popijeme, ale to je tak všechno,“ řekl Bělobrádek. Na jiný relax prý ani čas není, protože obvykle vyráží po osmé hodině a vrací se kolem desáté hodiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…