Bělobrádek přemýšlí co dál. Ve vrcholné politice by se mohl udržet do roku 2024

18.12.2017 16:11

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek uvažuje, co bude dělat dál. Po letošních volbách skončil v pozici vicepremiéra pro vědu a výzkum. Nahradil ho sám předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Ve hře je prý i nápad, který by Bělobrádka udržel v nejvyšších patrech politiky do roku 2024.

Bělobrádek přemýšlí co dál. Ve vrcholné politice by se mohl udržet do roku 2024
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

V rozhovoru pro Lidové noviny předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek prohlásil, že se rozhodně nehodlá stáhnout z politiky. Dokončí současný mandát předsedy strany a rozmyslí si, zda bude na předsedu kandidovat znovu v roce 2019. Pokud by se rozhodl mandát obhájit a uspěl by, v čele lidovců by mohl stát až do roku 2021. V čele KDU-ČSL stojí od roku 2010.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Ve hře je prý také varianta, že v roce 2018 vstoupí do boje o senátorský post na Náchodsku. „Ve hře to je. Určitě bych se chtěl více koncentrovat na svůj rodný region,“ potvrdil. Pokud by v senátních volbách uspěl, udržel by se v nejvyšších patrech politiky až do roku 2024. Mandát senátora je šestiletý. V tuto chvíli Náchodsko reprezentuje bývalý královéhradecký hejtman Lubomír Franc z ČSSD.

Celý článek naleznete zde.

Pro Bělobrádka by pozice senátora měla několik výhod. Na jedné straně by si udržel určitý politický vliv, jak už bylo řečeno, ale současně by byl blíž své rodině, se kterou v posledních čtyřech letech jako vicepremiér prožil pravděpodobně méně společných chvilek, než by si sám přál. Být blíž domovu by pro něj mělo ještě jednu výhodu. Bojuje s roztroušenou sklerózou a blízkost domova by mu mohla prospět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Píchli mu vakcínu. Protilátky nula.“ Profesor Pirk odhalil příběhy z praxe

14:21 „Píchli mu vakcínu. Protilátky nula.“ Profesor Pirk odhalil příběhy z praxe

Hostem Pavlíny Wolfové v CNN Prima News byl kardiochirurg Jan Pirk. Současná špatná situace je podle…