Bělobrádek se výsměšně opřel do Andreje Babiše kvůli restitucím

24.07.2014 11:40

Hnutí ANO začalo intenzivněji vyjadřovat své pochybnosti o procesu církevních restitucí. Jeho předseda poslanecké frakce Jaroslav Faltýnek i předseda hnutí Andrej Babiš vyjádřili pochybnosti o tom, jak byly schváleny. Šéf lidovců Pavel Bělobrádek na to zareagoval pohotově vzkazem na svém Facebooku, napsaném nejspíš přímo ve sněmovní lavici při parlamentní rozpravě.

Bělobrádek se výsměšně opřel do Andreje Babiše kvůli restitucím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš se přihlásil o slovo

Šéf poslanců vládního hnutí Jaroslav Faltýnek nejprve vyjádřil v ranním vysílání České televize svou nespokojenost s tím, že komunisté a hnutí Úsvit kvůli informaci vlády o průběhu vydávání majetku církvím svolávají mimořádnou schůzi sněmovny. Faltýnek se domnívá, že toto se mohlo vyřídit na řádné schůzi, nebo formou poslaneckých interpelací ministrů. Pak ale připustil, že majetek, který mají církve dostat, je obrovský, a okolnosti, za kterých byl schválen, neobyčejně podivné. 

„Ten proces by měl být maximálně transparentní a veřejnost by měla vědět, jak postupuje vydávání církevního majetku," uvedl k tomu dále předseda poslanců ANO.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Podobně si pak ve sněmovní rozpravě, která byla k tématu zahájena, přisadil sám předseda hnutí ANO Andrej Babiš: „Nesouhlasíme, jak byly církevní restituce dojednány. Vláda navíc nedokázala lidem vysvětlit, jak se dospělo k částce 75 miliard a 55 miliard korun," uvedl. 

Na slova zástupců ANO zareagoval Pavel Bělobrádek, šéf lidovců, kteří ve vládě nejvýrazněji ze všech hájí zájmy církví. Ten objevil pro církevní restituce zajímavou paralelu v oblasti hospodářské kriminality. „Až v Agrofertu ukradnou kamion kuřat, nebo vykradou sejf, tak by po vrácení měli občanům sdělit, jak s vráceným majetkem naloží," poznamenal ironicky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

21:40 Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dov…