Běloch nemůže namlouvat kreslenou postavičku z menšiny. Seriál Simpsonovi bude propouštět

27.06.2020 18:18

Po smrti černocha George Floyda, kterého udusil bělošský policista, se v USA zvedla vlna demonstrací proti rasismu. Po měsíci neutuchajících protestů, během nichž docházelo k rabování obchodů, ale také k ničení soch historických osobností, které se podle představ demonstrantů ve své době nechovaly podle dnešních měřítek slušnosti. Teď tento boj proti rasismu dosáhl nových výšin. Přesvědčte se sami.

Běloch nemůže namlouvat kreslenou postavičku z menšiny. Seriál Simpsonovi bude propouštět
Foto: archív autora
Popisek: Vír vlajky USA
reklama

Pokud by se vám zdálo, že u herců, kteří dabují kreslené postavičky, nebude barva pleti hrát roli, protože tyto herce není vidět a jsou jen slyšet, pořádně byste se spletli. Americká televize NBC oznámila, že nebělošské postavičky z kultovního seriálu Simpsonovi již nebudou dabovat bělošští herci.

Seriál Simpsonovi se ocitl pod palbou i kvůli indické postavičce jménem Apu, kterého mluví herec Hank Azaria. Podle kritiků postavička ztělesňuje rasistické stereotypy. Azaria po kritice oznámil, že už postavičku nebude dabovat.

Změny se dotknou i seriálu Family Guy, kde bělošský herec Mike Henry oznámil, že po 20 letech přestává dabovat černoškou postavičku Clevelanda.

V diskusi pod svým příspěvkem na sociální síti Twitter se dočkal zastání. Jeden z černošských diváků mu napsal, že na barvě kůže u dabérů nezáleží. Důležité je hlasem postavičky patřičně oživit, a to se prý Miku Henrymu bezezbytku dařilo celých dvacet let.

.Co všechno lze považovat za rasismus?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…