Bém by měl složit mandát, usneslo se grémium ODS

27.03.2012 10:45 | Zprávy
autor: vfe

Grémium ODS podpořilo postoj premiéra Petra Nečase, aby někdejší primátor Prahy Pavel Bém složil poslanecký mandát. Novinářům to řekl mluvčí občanských demokratů Tomáš Bartovský. Bém už v pondělí požádal kvůli kauze s odposlechy jeho telefonátů s lobbistou Romanem Janouškem o pozastavení členství v ODS.

Bém by měl složit mandát, usneslo se grémium ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

Pokud by o pozastavení členství nepožádal, Nečas mu v pondělním prohlášení pohrozil, že by podpořil kroky vedoucí k jeho vyloučení. Předsedkyně dolní komory Miroslava Němcová (ODS) v úterý novinářům řekla, že Bém není členem poslaneckého klubu občanských demokratů. Vyplývá to podle ní právě z toho, že pozastavil členství ve straně. Její stanovisko podpořil i šéf sněmovní frakce Zbyněk Stanjura. O složení samotného poslaneckého mandátu chce Stanjura s Bémem hovořit. Podle Němcové by někdejší pražský primátor odchodem ze sněmovny "udělal dobře".

Do politického důchodu odejdu, až bude záležitost uzavřena a vyšetřena, vzákal Bém ze zahraničí

Bém, který je nyní v zahraničí, ale prý zatím ze sněmovny odcházet nehodlá. V dopisu spolustraníkům v pondělí napsal, že už dávno rozhodl o svém odchodu do "politického důchodu". "Ale mohu tak učinit až v čase, kdy kauza pořízení, úniku, prodeje a následného zveřejnění odposlechů bude uzavřena. A také vyšetřena, a to i na můj účet," uvedl exprimátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…