Benda Rathovi: Děláte ohledně Drastichové z komára velblouda

7. 9. 2011 22:45

Jana Drastichová manipulovala s hlasovacími kartami dvou svých stranických kolegů – předsedy klubu Věcí veřejných Víta Bárty a předsedy strany Radka Johna. Přistihl ji při tom David Rath a rád by ji viděl skládat mandát. Místopředseda sněmovního ústavněprávního výboru Marek Benda reaguje s klidem: děláte z komára velblouda.

Benda Rathovi: Děláte ohledně Drastichové z komára velblouda
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Jana Drastichová, Radek John, Karolína Peake, Radim Vysloužil

"Mám pocit, že se tu dělá z komára velbloud," řekl Benda ve středečních Událostech, komentářích. "Hlasovat za kolegu se samozřejmě nesmí, ale poslankyně Drastichová se snažila jen odhlásit nepřítomné vedle ní. Sice to udělala procesně špatně, ale není to podle mě nijak závažné. Kdyby to nebyla žena, řekl bych, že to od ní byla klukovina."

Stínový ministr zdravotnictví David Rath, který poslankyni při manipulaci s kartami přistihl, je o poznání redikálnější než Benda. "Věci veřejné se neustále zaštitují čestností a bojem proti korupci a pak vidíme Víta Bártu předávat peníze, teď poslankyně hlasuje za jiné poslance. Podle mého názoru by měla rezignovat," uvedl.

Benda si vzápětí do Ratha rýpnul. "Nemám rád, když někteří káží vodu a pijí víno," podotkl. "Povídat o politické kultuře je u poslance Ratha zvláštní, jelikož ten přispěl k jejímu úpadku jako nikdo jiný." Drastichovou prý ke složení mandátu vyzývat nebude.

Ani odborník by nebyl tak krutý jako Rath. "Vidím výrazný rozdíl mezi hlasováním za někoho jiného a mezi snahou uvést do souladu reálný počet poslanců se systémem," vysvětlil ústavní právník z Univerzity Karlovy Jan Wintr. "Poslankyně se dopustila nepřístojného chování a měla být napomenuta předsedajícím, ale nemyslím si, že by se dopustila přestupku nebo disciplinárního deliktu. Dle mého názoru to není na složení mandátu."

Čtěte:

Nachytaná poslankyně Drastichová: Omlouvám se, jsem nezkušená

Drastichová (VV): Za nikoho jsem nehlasovala. Šlo jen o chybu z nezkušenosti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

10:44 Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

V pátečním Interview ČT se k aféře syrských sirotků vyslovil arabista a orientalista Petr Pelikán. A…