Bendl o Rathovi: Je zlý a přitáhl do kraje destrukci

16.2.2011 10:16 dop.

Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl je už jen řadovým poslancem za ODS má na starosti podvýbor pro dopravu. Barbora Tachecí z MF DNES s ním diskutovala o jeho nepřátelství k hejtmanu Davidu Rathovi (ČSSD) nebo o Bendově budoucí politické kariéře.

Bendl o Rathovi: Je zlý a přitáhl do kraje destrukci

Ve volném čase se Petr Bendl věnuje svým koním. Je to pro něj jistá náplast na „bolesti, které život občas přináší". Naráží tím na jeho odchod z vysoké politiky. Měl sice dobrý volební výsledek, ale skončil jen jako předseda podvýboru.

Nejsem mrtvý muž

Svou politickou budoucnost zatím vidí v hospodářském výboru, kde se snaží být viděn. Podle svých slov ale rozhodně není „mrtvý muž".

Naznačil, že v poslaneckém klubu ODS panuje občas napětí v souvislosti s hledáním kompromisů s koaličními partnery a s aférami ministra obrany Alexandra Vondry a bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila.

„Určitě nevím všechno, ale to, co nám řekl mi pro tuto chvíli stačí," řekl Bendl o kauze Vondra.

Jste loajální. Politika přeci bude, já nebudu

Podle Bendy jsou obě kauzy věcí vyšetřování. Prý je to součást nějaké politické hry a je potřeba počkat si na finále. Pak bude padni komu padni. Vše ostatní si musí vyřešit vedení ODS samo, míní Bendl.

Barbora Tachecí mu za to pogratulovala k loajalitě jeho straně. „Politika bude, já tady nebudu," odpověděl Bendl z vesela.

Rath je zlý člověk, co přinesl zlou vůli

Rozhovor MF DNES se stočil také na hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha (ČSSD). Benda se prý vždy snažil nebýt osobní v rovině politiky a řešit problémy věcně.

„No a u pana Ratha tohle neumím. Jsem přesvědčen, že natolik škodí kraji, je tak sebestředný... Je to zlý člověk. Člověk, se kterým se spolupracovat a dohodnout nedá," stěžuje si Bendl.

Rathovi se prý podařilo zvítězit ve volbách pomocí „slovíček o závisti a nenávisti". Z předvolebních slibů ale prý nic nesplnil, až na autobusy zadarmo. Bendl ale připomíná, že ty teď jezdí na mnohem menším počtu tras než kdy předtím. Rath údajně přitáhl destrukci a zlou vůli na krajský úřad.

Diskuse s hejtmanem prý ani neprobíhají. ČSSD si notuje s KSČM a společně dovedou zamítnout téma jednání. Například spor o veřejné dopravě ve Středočeském kraji.

Krajské nemocnice bych dnes privatizoval stejně

Benda ještě obhajoval privatizaci nemocnic v Nymburku a Brandýsu, za jejichž problémy ho teď často viní hejtman Rath. Tyto nemocnice se totiž potýkají s velkými dluhy.

„Tyto nemocnice měly vždycky problémy. Sanovali jsme je až sto miliony korun ročně. To jsou peníze, které jsme jako kraj ušetřili a dnes už je tam dávat nemusíme, protože o to se musí starat ten privátní subjekt," vysvětluje Bendl. Prý by stejně postupoval u ostatních krajských nemocnic.

Související:

S humorem na Ratha. Vyjíždí Škrtobus. Je to ubohé, zlobí se hejtman

Arogance moci, nadával po schůzi na Ratha rozezlený starosta 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

14:43 Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se na svém twitterovém profilu vyjádřil k energií …