Bendl o Rathovi: Je zlý a přitáhl do kraje destrukci

16.02.2011 10:16

Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl je už jen řadovým poslancem za ODS má na starosti podvýbor pro dopravu. Barbora Tachecí z MF DNES s ním diskutovala o jeho nepřátelství k hejtmanu Davidu Rathovi (ČSSD) nebo o Bendově budoucí politické kariéře.

Bendl o Rathovi: Je zlý a přitáhl do kraje destrukci
reklama
Ve volném čase se Petr Bendl věnuje svým koním. Je to pro něj jistá náplast na „bolesti, které život občas přináší". Naráží tím na jeho odchod z vysoké politiky. Měl sice dobrý volební výsledek, ale skončil jen jako předseda podvýboru.

Nejsem mrtvý muž

Svou politickou budoucnost zatím vidí v hospodářském výboru, kde se snaží být viděn. Podle svých slov ale rozhodně není „mrtvý muž".

Naznačil, že v poslaneckém klubu ODS panuje občas napětí v souvislosti s hledáním kompromisů s koaličními partnery a s aférami ministra obrany Alexandra Vondry a bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila.

„Určitě nevím všechno, ale to, co nám řekl mi pro tuto chvíli stačí," řekl Bendl o kauze Vondra.

Jste loajální. Politika přeci bude, já nebudu

Podle Bendy jsou obě kauzy věcí vyšetřování. Prý je to součást nějaké politické hry a je potřeba počkat si na finále. Pak bude padni komu padni. Vše ostatní si musí vyřešit vedení ODS samo, míní Bendl.

Barbora Tachecí mu za to pogratulovala k loajalitě jeho straně. „Politika bude, já tady nebudu," odpověděl Bendl z vesela.

Rath je zlý člověk, co přinesl zlou vůli

Rozhovor MF DNES se stočil také na hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha (ČSSD). Benda se prý vždy snažil nebýt osobní v rovině politiky a řešit problémy věcně.

„No a u pana Ratha tohle neumím. Jsem přesvědčen, že natolik škodí kraji, je tak sebestředný... Je to zlý člověk. Člověk, se kterým se spolupracovat a dohodnout nedá," stěžuje si Bendl.

Rathovi se prý podařilo zvítězit ve volbách pomocí „slovíček o závisti a nenávisti". Z předvolebních slibů ale prý nic nesplnil, až na autobusy zadarmo. Bendl ale připomíná, že ty teď jezdí na mnohem menším počtu tras než kdy předtím. Rath údajně přitáhl destrukci a zlou vůli na krajský úřad.

Diskuse s hejtmanem prý ani neprobíhají. ČSSD si notuje s KSČM a společně dovedou zamítnout téma jednání. Například spor o veřejné dopravě ve Středočeském kraji.

Krajské nemocnice bych dnes privatizoval stejně

Benda ještě obhajoval privatizaci nemocnic v Nymburku a Brandýsu, za jejichž problémy ho teď často viní hejtman Rath. Tyto nemocnice se totiž potýkají s velkými dluhy.

„Tyto nemocnice měly vždycky problémy. Sanovali jsme je až sto miliony korun ročně. To jsou peníze, které jsme jako kraj ušetřili a dnes už je tam dávat nemusíme, protože o to se musí starat ten privátní subjekt," vysvětluje Bendl. Prý by stejně postupoval u ostatních krajských nemocnic.

Související:

S humorem na Ratha. Vyjíždí Škrtobus. Je to ubohé, zlobí se hejtman

Arogance moci, nadával po schůzi na Ratha rozezlený starosta 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…