Berete peníze od vrahů, žaluje Tereza Spencerová. Po teroru v Londýně odkrývá temnou souvislost

05.06.2017 6:34 | Zprávy
autor: mp

Tereza Spencerová se domnívá, že rozdíl mezi vrahy z Londýna a vládci v Saúdské Arábii a Kataru je jen v tom, že první zmíněná skupina přímo prolévá krev, zatímco druhá skupina toto prolévání krve platí. V textu pro server Literárky.cz si analytička Spencerová kladla otázku, kdy to Evropanům konečně dojde.

Berete peníze od vrahů, žaluje Tereza Spencerová. Po teroru v Londýně odkrývá temnou souvislost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jedna z věží Tower Bridge

Jen za polední tři měsíce prožila Velká Británie tři velké teroristické útoky. Podle britské premiérky Theresy Mayové už toho bylo dost a obyvatelé ostrovního království tomu učiní přítrž. Podle Spencerové se to však Mayové ani jiným Britům nepodaří, dokud si nepřiznají, v čem tkví jádro pudla.

„Táž Theresa Mayová dostala – ještě ve funkci ministryně vnitra – od tehdejšího premiéra Davida Camerona v prosinci 2015 za úkol vypracovat zprávu o financování a podpoře džihádistických skupin. Zpráva není dodnes hotová, k dispozici ji dostane až nová vláda po volbách, ale ministerstvo vnitra připouští, že ani poté nejspíš nebude zveřejněna, protože její obsah bude „velmi citlivý“. Čili bude s největší pravděpodobností ukazovat na Saúdskou Arábii. Ta ideologicky stojí na nenávistném wahhábismu, který za svůj přijal i Daeš, podle něhož je Západ zodpovědný za veškerý ústup islámu ze světového výsluní. Londýn ale chce Saúdům dál lukrativně prodávat zbraně, stejně jako to při své „vyšťavovací“ návštěvě učinil nedávno Donald Trump. A ještě větší radost (pro svá konta) mají britské „elity“ z obřích saúdských investic. Díky nim jsou sto „vysekat“ tmářské feudály z jakékoli odpovědnosti za cokoli, podporu terorismu nevyjímaje,“ píše analytička.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…