Besser: Já odpovědnost vyvodil. Ať to udělají i ti frajeři v parlamentu

9. 6. 2012 20:09

Jiří Besser odešel z postu ministra kultury kvůli tomu, že v majetkovém přiznání zatajil podíl v americké společnosti a byt na Floridě. Podle něj ale v parlamentu dál sedí „frajeři, kteří neohlídali státní peníze“.

Besser: Já odpovědnost vyvodil. Ať to udělají i ti frajeři v parlamentu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Besser

Když byl Jiří Besser ještě jako ministr kultury na návštěvě ve Vatikánu, jeho kolegové z TOP 09 a Starostů ho „odstřelili“. Ve funkci tehdy skončil a ještě teď na svoji rezignaci hořce vzpomíná.

„Na to se stále vzpomíná smutně. Jeden den jsem se s kolegy domluvil, že jsem všechno schopen vysvětlit a že tak udělám hned po návratu ze služební cesty. A den nato mi v římské opeře na Macbethovi málem shořel telefon v kapse, jak mi volali kamarádi, že mě v Událostech, komentářích můj kolega Stanislav Polčák odstřelil,“ vzpomíná v rozhovoru pro magazín Týden Besser, který je znám svými sympatiemi k rockové skupině Kabát.

„Jedna z posledních zpráv byla paradoxně od samotného Stani. Psal mi, že se mě fakt snažil bránit, ale že už to opravdu nešlo. Operu jsme nedokoukali a začal jsem zjišťovat, co se stalo. Šlo mi hlavou - jak je to možný, to přece nemohli udělat. Druhý den jsme šli na audienci k papeži. A v tu chvíli jsem se rozhodl, že napíšu rezignaci,“ dodává.

Bývalý ministr je znám např. aférou odvolání uznávaného šéfa Národního filmového archivu Vladimíra Opěly, který tehdy nesouhlasil s „losovačkou“. Nakonec ale rezignoval, když deník Insider objevil, že je spolu s odsouzeným pachatelem korupce Pavlem Hráchem spoluvlastníkem bytu na Floridě, který neuvedl do povinného majetkového přiznání.

„Ano, zákon jsem opravdu porušil. Nevyplnil jsem správně majetkové přiznání. Na druhou stranu v parlamentu sedí frajeři, kteří neohlídali státní peníze. Mají plnou hubu keců, tak ať tu politickou odpovědnost vyvodí také. A dokud ji nevyvodí, cítím se poškozený,“ stěžuje si Besser.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

11:17 Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

Trestněprávní aspekty počínání redaktorského dua Sabina Slonková a Jiří Kubík byly doposud v českých…