Bez cenzury o lithiu. Skála hovořil o vyvádění výnosů do ciziny, ministr Havlíček mu hrozil žalobami za skandalizaci

08.10.2017 15:01 | Zprávy
autor: vef

Hosty pořadu Názory bez cenzury, jenž byl odvysílán na facebookovém profilu FTV Prima, byli ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) a místopředseda strany KSČM Josef Skála. Řeč byla o kauze lithia, která se rozvířila minulý týden.

Bez cenzury o lithiu. Skála hovořil o vyvádění výnosů do ciziny, ministr Havlíček mu hrozil žalobami za skandalizaci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Místopředseda KSČM Josef Skála na předvolebním setkání ve Frýdku-Místku

„Kdybyste si přečetli to memorandum i webové stránky dané společnosti, tak byste se dočetli, že společnost se považuje za stoprocentního vlastníka ložiska,“ varoval úvodem Skála a vadí mu, že společnost hovoří o tom, že je majitelem projektu. „Memorandum není smlouva. Memorandum je nezávazná forma. Vyjadřuje to pouze společný zájem účastníků tohoto memoranda,“ podotkl k tomu Havlíček. 

„Ten technologický postup zpracování té suroviny, která se vytěží, není ve světě neobvyklý. Ta věc se bude dále řešit. O technologii zpracování není nyní rozhodnuto,“ zmínil následně Havlíček k dotazu, jak bude probíhat těžba.

Video najdete ZDE.

Skála pak jen zopakoval, že nesouhlasí s tím, aby do těžby vstupoval někdo jiný než český stát. I proto se chce zasadit o zákonnou iniciativu, která by k těžbě opravňovala český průmyslový subjekt. „Chceme, aby výnosy nešly kamsi do zahraničí do privátních rukou,“ sdělil Skála.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…