Bez elektřiny 4,5 milionu lidí. I v Kyjevě. Zelenskyj řekl, co Rusko způsobilo

07.11.2022 7:28 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém další projevu k Ukrajincům i ke světu znovu od plic vyčinil Rusku. Jenže tentokrát nezůstal jen u Ruské federace. Vynadal i všem těm, kteří Rusku pomáhají prodlužovat válku. Poté Ukrajincům sdělil, že zima bude pro všechny opravdu těžká. Ale Zelenskyj věří, že jeho země přečká až do jara. „Musíme tuto zimu vydržet a na jaře být ještě silnější než nyní,“ zdůraznil.

Bez elektřiny 4,5 milionu lidí. I v Kyjevě. Zelenskyj řekl, co Rusko způsobilo
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Volodymyr Zelenskyj hovořil s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a žádal ji o další finanční podporu Ukrajiny. Požádal ji také, aby EU nadále vyvíjela tlak na Rusko, ale také na Írán.

„S paní Ursulou von der Leyenovou jsme dnes samozřejmě hovořili o zvyšování tlaku na íránský režim. Jeho spoluúčast na ruském teroru musí být potrestána. A my tuto otázku přeneseme nejen na úroveň našich tradičních partnerů. Celý svět se dozví, že íránský režim pomáhá Rusku prodlužovat tuto válku, a tedy prodlužovat účinek těch hrozeb pro svět, které vyvolala právě ruská válka. Nebýt íránských dodávek zbraní agresorovi, byli bychom nyní blíže k míru. A to znamená blíže k úplnému řešení potravinové krize. Blíže k vyřešení krize životních nákladů. Blíže ke stabilizaci na trhu s energií. Blíže ke spolehlivé bezpečnosti proti radiačnímu vydírání, kterého se Rusko nevzdává. Proto naprosto každý, kdo pomáhá Rusku prodlužovat tuto válku, musí nést odpovědnost za důsledky této války spolu s ním,“ zdůraznil Zelenskyj.

Připomněl, že Írán posílá do Ruska sebevražedné drony a v budoucnu se Rusku chystá poskytnout balistické střely, aby mohla Ruská federace rozsévat další zkázu a smrt po celé Ukrajině. A Ukrajina se na to chystá reagovat. Zelenskyj konstatoval, že jeho země v podstatě už reaguje. Reaguje mimo jiné tím, že omezila operace ruské flotily v Černém moři.

„Čím menší je ruská černomořská flotila, tím je v Černém moři bezpečněji. A určitě přijde den, kdy oznámíme, že jsme Ukrajině zajistili plnou ochranu před ruskou hrozbou na moři i na obloze. Jsem si tím jistý,“ pravil ukrajinský prezident.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

20:30 „Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

Bude českou eurokomisařkou Danuše Nerudová, Marcel Kolaja, nebo Jozef Síkela? Vláda Petra Fialy měsí…